Lech Poznań - Videoton. Mecz w Poznaniu jednak z udziałem publiczności! UEFA zawiesiła wykonanie kary

Mecz IV rundy Ligi Europy między Lechem Poznań a Videotonem Szekesfehervar odbędzie się jednak z udziałem publiczności. UEFA zawiesiła wykonanie kary nałożonej na poznański klub za rasistowski transparent wywieszony podczas spotkania z FK Sarajevo.
Wniosek Lecha Poznań o zawieszenie wykonania kary został pozytywnie rozpatrzony przez UEFA. Przypomnijmy, że poznański klub został ukarany przez federację zamknięciem stadionu na jedno spotkanie w europejskich pucharach. To efekt wywieszenia przez kibiców Lecha flagi "Krew Naszej Rasy" podczas wyjazdowego meczu z FK Sarajevo. UEFA uznała to za tekst rasistowski i potraktowała poznański klub bardzo surowo. Nowa decyzja federacji oznacza, że kibice Lecha 20 sierpnia będą mogli obejrzeć mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy z Videotonem Szekesfehervar.

To jednak nie koniec procesu dotyczącego kary nałożonej na Lecha. Klub złożył w piątek wniosek o odwołanie kary, powołując się na względy proceduralne dotyczące recydywy zamieszczone w decyzji UEFA. Federacja rozstrzygnie tę sprawę w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek. Zawieszenie wykonania kary oznacza, że stadion w Poznaniu może zostać zamknięty na jeden z meczów fazy Ligi Europy - o ile oczywiście Lech pokonałby Videoton. Odwołanie kary wyeliminowałoby widmo gry przy pustych trybunach.