Ruszają zapisy do amatorskiej ligi piłkarskiej Spartan Cup

Jedna z największych i najstarszych amatorskich lig zaprasza do 12. edycji zmagań. Od 15 sierpnia rozpoczynają się zapisy do kolejnego sezonu Spartan Cup. Rywalizacja amatorskich drużyn w piłkę nożną rozpocznie się w połowie września.
Organizatorzy w sezonie jesiennym przewidują powstanie trzech klas rozgrywkowych: Ekstraklasy, I i II ligi. Nowo zapisane zespoły rozpoczną rywalizację od ostatniego szczebla rywalizacji, najsilniejsze ekipy będą grać w Ekstraklasie. Liga zaprasza do gry zespoły zarówno podchodzące do rywalizacji "na poważnie" , jak i grający jedynie weekendowo i dla zabawy. W 11. edycji nie zabrakło zespołów reprezentujących firmy, uczelnie, grupy koleżeńskie, a nawet kraje. Drużyna o nazwie Portugalia w większości składała się z graczy będących obywatelami właśnie tego kraju.

Czym kusi Spartan Cup ?

Przede wszystkim najlepszymi we Wrocławiu warunkami do amatorskiej gry w piłkę nożną. Boisko ligi przy ul. Krajewskiego ma zadbaną sztuczną nawierzchnię, oraz oświetlenie (które dodatkowo zostało zmodernizowane - m.in. doświetlono pole bramkarza) . Tuż obok placu gry położone są przestronne szatnie z natryskami, do dyspozycji piłkarzy-amatorów jest również bezpłatny parking oraz sport-bar. Mecze Spartan Cup są rejestrowane w jakości HD, w ubiegłym sezonie po raz pierwszy w historii amatorskiej piłki nożnej kamera filmowała przebieg rywalizacji z wysokości 12 metrów.

Na stronie spartancup.pl znajduje się podsumowania spotkań, zdjęcia, filmy oraz grafiki dotyczące ligi. Wszystkie startujące zespoły mają zapewnioną wodę, o profesjonalne sędziowanie dba koordynator obsady sędziowskiej Piotr Piejko (sędzia z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w profesjonalnej piłce nożnej, w Ekstraklasie oraz I lidze).

Zapisy do rywalizacji zostały podzielone na dwa etapy. Do 31 sierpnia obowiązuje niższe wpisowe oraz wartościowy bonus - dwie godziny wynajmu boiska z możliwością wykorzystania do końca sezonu. Po tym okresie opłata za ligę wzrasta. Zapisy zaplanowane zostały do 10 września. Pięć dni później pierwsze mecze 12. edycji Spartan Cup. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na TUTAJ

Zobacz jak przebiegała rywalizacja w ubiegłym sezonie Spartan Cup