Puchar Polski. Wysokie zwycięstwo Śląska i awans do kolejnej rundy

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe pierwszoligowy Stomil Olsztyn 5:1 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

- Będzie to bardzo ciężkie spotkanie, bo Śląsk jest doświadczonym zespołem. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - mówił przed starciem ze Śląskiem pomocnik Stomilu Olsztyn Michał Trzeciakiewicz. W Olsztynie odbyło się prawdziwe święto futbolu. Już dzień przed meczem wiadomo było, że spotkanie z czwartą drużyną ekstraklasy ubiegłego sezonu przyciągnie komplet publiczności, czyli ponad 2,8 tys. kibiców. Wieczór dla olsztyńskich fanów nie był jednak zbyt udany. Okazało się, że tegoroczny reprezentant Polski w europejskich pucharach jest zdecydowanie silniejszy od pierwszoligowego Stomilu.

Trener Śląska Tadeusz Pawłowski na to spotkanie dokonał kilku zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce pojawili się m.in. bramkarz Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Krzysztof Danielewicz i Czech Marcel Gecov.

Śląsk na prowadzenie wyszedł już po sześciu minutach gry. Na listę strzelców wpisał się stoper Piotr Celeban, wykańczając dośrodkowanie Petera Grajciara strzałem głową. Chwilę później wrocławianie prowadzili już dwoma bramkami. Tym razem do siatki Stomilu trafił Kamil Biliński. Rywale zdołali odpowiedzieć w 22. minucie. Bramkę dla olsztynian zdobył Rafał Remisz. Cztery minuty później Śląsk ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Grajciara. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W drugiej części meczu Śląsk podtrzymał skuteczność i dołożył jeszcze dwie bramki. Dwukrotnie trafił Flavio Paixao, ale Portugalczykowi uznano tylko drugą bramkę. Przy pierwszej sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił z rzutu karnego Mateusz Machaj.

W kolejnej rundzie Śląsk zagra ze zwycięzcą pary Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 1:5 (1:3)

Bramki: 0:1 - Celeban (6.), 0:2 - Biliński (12.), 1:2 - Remisz (22.), 1:3 - Grajciar (26.), 1:4 - F. Paixao (75.), 1:5 - Machaj (90.).

Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz - Paweł Głowacki, Lech (65. Trzeciakiewicz), Meschia (59. Piotr Głowacki), Suchocki, Nishi - Łukasik (46. Szymonowicz).

Śląsk: Wrąbel - Dankowski (70. Zieliński), Celeban, Kokoszka, Pawelec - Hołota, Danielewicz, Gecov (80. Machaj) - F. Paixao, Grajciar - Biliński (55. Kiełb).