Niepołomice czekają na prestiżowy mecz w Pucharze Polski. "To święto dla mieszkańców"

Puszcza Niepołomice w środę zagra z Lechią Gdańsk. - Być może po raz pierwszy zapełnimy obiekt do ostatniego miejsca - mówi Jarosław Pieprzyca, prezes klubu.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

W Niepołomicach to duże wydarzenie, choć Puszcza grała już z rywalami z ekstraklasy. W 2011 r. odpadła po rzutach karnych z Polonią Bytom, a dwa lata później przegrała z Jagiellonią Białystok. Tym razem znów jest skazywana na porażkę, ale... - Postaramy się o przejście Lechii - zapowiada Łukasz Gorszkow, trener drużyny z Niepołomic.

Bilety za 20 zł (ulgowe po 10 zł) można kupować od prawie dwóch tygodni w portalu bilet.pax.pl. W środę od godz. 13 będzie je też można dostać w kasach pod stadionem. - Może być tak, że po raz pierwszy zapełnimy obiekt do ostatniego miejsca. Liczę, że będzie to duże wydarzenie i wielkie święto dla mieszkańców Niepołomic i okolic. Nieczęsto mamy okazję zobaczyć na żywo zawodników grających w ekstraklasie, których oglądamy na ekranach telewizorów - mówi prezes Pieprzyca w rozmowie z oficjalną stroną Puszczy.

Obecność na meczu zapowiedział m.in. Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski. - Podnosi to prestiż tego meczu. Nie wiem tylko, z której drużyny zawodników będzie oglądał - śmieje się Pieprzyca.

Dla Puszczy mecz z Lechią będzie okazją na przegonienie koszmarów z początku sezonu. Drużyna z Niepołomic przegrała dwa pierwsze mecze i w tabeli II ligi zajmuje ostatnie miejsce.

- Priorytetem jest dla nas liga. Puchar Polski to wydarzenie, które jest świętem i pewnego rodzaju dodatkową, jakże przyjemną atrakcją. Ten termin dodatkowo jest dla nas trochę nieszczęśliwy, bo w sobotę czeka nas bardzo istotny mecz z liderem Wisłą Puławy. Po słabym początku i tych panujących temperaturach zawodnicy będą mieli mało czasu na odpoczynek. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to miało wpływ na ich przygotowanie, ale mam nadzieję, że nastąpi szybka regeneracja i w meczu z liderem postaramy się odnieść zwycięstwo - podkreśla prezes Pieprzyca.Początek środowego meczu w Niepołomicach o godz. 17.

http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow/1,115715,18535624,niepolomice-czekaja-na-prestizowy-mecz-w-pucharze-polski-to.html