Sport.pl

PGE Stal Rzeszów wciąż niepewna ligowego bytu

Po niedzielnej wysokiej wygranej PGE Stal Rzeszów opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Rzeszowianie na dwie kolejki przed końcem zajmują szóste miejsce, ale wciąż nie mogą być pewni utrzymania w PGE Ekstralidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzed niedzielną kolejką drużyny z: Rzeszowa, Grudziądza i Gorzowa miały po osiem punktów w ligowej tabeli. Żużlowcy PGE Stali podejmowali MRGARDEM GKM Grudziądz (61:29) i by zrobić krok w kierunku utrzymania, nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów. Podopieczni trenera Janusza Ślączki z zadania wywiązali się perfekcyjnie. Przy dziewięciotysięcznej publiczności nie byli gościnni dla rywali. Rzeszowianie wysoko wygrali 61:29 i oprócz dwóch punktów za zwycięstwo dopisali sobie kolejne oczko za bonus. Dzięki temu wyprzedzili drużynę MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów, która wprawdzie pokonała w derbach lubuskich SPAR Falubaz Zielona Góra, ale mecz zakończył się takim samym wynikiem jak spotkanie w Zielonej Górze. Żadna z ekip nie zgarnęła więc bonusu i na dwie kolejki przed końcem PGE Stal ma punkt więcej od aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski.

Gorzowianie rywalem naszej drużyny będą w ostatniej kolejce. Wcześniej PGE Stal czeka mecz w Tarnowie, gdzie nie będzie łatwo o zwycięstwo. "Jaskółki" wciąż bowiem walczą o miejsce w pierwszej czwórce gwarantujące udział w play-off. O punkt bonusowy, który byłby niezwykle cenny dla PGE Stali, również będzie ciężko, bo w Rzeszowie gospodarze wygrali tylko 47:43. - Derby rządzą się swoimi prawami. W dodatku w żużlu nigdy nic nie wiadomo. Patrzymy na siebie i koncentrujemy się na tym, by wywieźć z Tarnowa jak najwięcej punktów. Jeśli pojedziemy tak jak w dwóch ostatnich spotkaniach, to będzie dobrze - mówi Duńczyk Kenni Larsen.

Niepewni ligowego bytu rzeszowianie, jeżdżąc w Tarnowie, będą musieli nasłuchiwać wiadomości z Gorzowa. Tam miejscowa Stal podejmować będzie Betard Spartę Wrocław. W pierwszym meczu we Wrocławiu gospodarze wygrali 50:40, więc z pewnością będą chcieli powalczyć przynajmniej o bonus. Gdyby zespół Sparty wygrał w Gorzowie, to nawet w przypadku kompletnego niepowodzenia rzeszowian w Tarnowie sprawa szóstego miejsca w PGE Ekstralidze rozstrzygnie się na torze przy ul. Hetmańskiej w ostatniej ligowej kolejce.

Wtedy w bezpośrednim pojedynku PGE Stal zmierzy się z Gorzowem. O bonus będzie trudno, bo na wyjeździe zespół trenera Ślączki przegrał wysoko 35:55. Jednak zwycięstwo za dwa punkty da spokojne utrzymanie PGE Stali, która na finiszu wyprzedziłaby gorzowian o punkt.

Matematycznie inne scenariusze również są możliwe, ale nie mają one wiele wspólnego z ligowym realizmem. Przykładowo, trudno zakładać, że SPAR Falubaz mógłby u siebie przegrać z ostatnią drużyną z Grudziądza, która jedną nogą jest już w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Bardzo ważne jest, by PGE Stal powalczyła w Tarnowie przynajmniej o punkt. Wtedy gorzowianie mogliby nawet wygrać z Betardem Spartą, ale nie więcej niż 50:40. Przy takim scenariuszu w przypadku zwycięstwa w ostatniej kolejce rzeszowski zespół też będzie miał punkt więcej od gorzowskiej Stali.Więcej o: