Klub w PlusLidze szuka nazwy: Może wrócimy do tradycji

Bydgoska drużyna nie zagra w PlusLidze pod szyldem Transferu i klub negocjuje z kandydatami do zostania sponsorem tytularnym zespołu. - Być może wrócimy w kwestii nazwy do bydgoskiej tradycji - stwierdza prezes Piotr Sieńko.
Jak do tej pory rozmów nie udało się doprowadzić do pozytywnego zakończenia. Dla klubu to ważne, bo obecność sponsora tytularnego (wcześniej była nim Delecta, a ostatnio Transfer) oznacza dodatkowe kilkaset tysięcy w budżecie drużyny.

- O tym, że dotychczasowy sponsor nie będzie dalej współpracował z klubem w dotychczasowej formie, wiedzieliśmy wcześniej i byliśmy na to przygotowani - mówi szef BKSCh Piotr Sieńko. - Oczywiście rozmawiamy i namawiamy firmy do objęcia nas takim sponsoringiem - dodaje.

Na razie zespół czeka na sponsora tytularnego i nową nazwę. Jako Transfer w PlusLidze nie zagra. Na swoim profilu na Twitterze i Facebooku oraz oficjalnej stronie internetowej używa nazwy BKS (Bydgoski Klub Sportowy) Bydgoszcz.

- Dlaczego tylko BKS, bez skrótu Ch. nawiązującego do Chemika, dawnej nazwy klubu - pytamy Sieńkę.

- Uznaliśmy, że krócej będzie lepiej. Nie jest wykluczone, że nawiążemy do typowo bydgoskiej tradycji - odpowiada prezes klubu.

- Czy może to być Chemik?

- Nie wiem. To też jest rozwiązanie. Porozmawiamy o tym pod koniec sierpnia, na posiedzeniu rady nadzorczej - mówi Sieńko.

Klub z Bydgoszczy obchodzi w tym roku 10-lecie startów w PlusLidze. Awansował jako Chemik/Delecta. Potem długo występował pod nazwą Delecta, a przez ostatnie dwa sezony grał pod nazwą Transfer. Umowy z kolejnymi sponsorami tytularnymi wpływały na zmianę nazwy.

Być może skończy się na tym, że w PlusLidze ekipa trenera Piotra Makowskiego zagra jako Łuczniczka Bydgoszcz. Rzeźba Łuczniczki, nagiej kobiety z łukiem, to jeden z symboli miasta. Tak się także nazywa spółka akcyjna prowadząca siatkarską drużynę, w której ponad 90 proc. akcji posiada miasto.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz