Czworo lekkoatletów z województwa podlaskiego w kadrze na mistrzostwa świata

Czołowi lekkoatleci z województwa podlaskiego wystartowali w 61. Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił kadrę na mistrzostwa świata.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na trzecim miejscu zawodów w Szczecinie uplasowała się oszczepniczka Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk, która rzuciła 57,03 m.

Natomiast Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok w rzucie młotem zajął czwarte miejscu. Jego wynik to 75,01 m.

Ta dwójka lekkoatletów już wcześniej wypełniła minima na mistrzostwa świata, które rozpoczną się 22 sierpnia w Pekinie. Szansę na występ w Chinach ma także zawodniczka UKS Bojary Białystok Martyna Dąbrowska. Zawodniczka znalazła się w kadrze na Pekin i kandyduje do występu w sztafecie 4x400 metrów. W Szczecinie na dystansie 400 metrów zajęła szóste miejsce z czasem 53,36 s.

O wyjazd do Pekinu wraz ze sztafetą 4x100 metrów walczył Kamil Kryński z Podlasia. Polacy z Kryńskim na ostatniej zmianie w Szczecinie uzyskali czas 38,84 s, ale to za mało, aby rywalizować z najlepszymi na świecie i ostatecznie sztafeta sprinterów w Chinach nie wystartuje. Kryński podczas memoriału był jeszcze czwarty na 100 metrów (10,40 s).

W Szczecinie ponadto w nieolimpijskiej konkurencji biegu na 600 metrów Paulina Mikiewicz z Podlasia zajęła drugie miejsce. Przy okazji ustanowiła rekord życiowy na tym dystansie - 1:27,47 min.

W biegu na 100 metrów wystartowały dwie zawodniczki Bojar Białystok. Katarzyna Sokólska zajęła piąte miejsce (11,81 s), a Klaudia Konopko była siódma (11,98 s).

Oprócz Andrejczyk, Nowickiego i Dąbrowskiej w kadrze na mistrzostwa świata jest także skoczkini wzwyż z Podlasia Kamila Lićwinko, która w Szczecinie nie startowała.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl