Młoda Pogoń przegrała sparing z cypryjskim ligowcem z Famagusty

Anortosis wygrał 1:0 w towarzyskim spotkaniu z Pogonią Szczecin, w składzie której zagrali młodzi piłkarze z pierwszego i drugiego zespołu.
Mecz rozegrano w Opalenicy. Sztab trenerski Pogoni posłał na boisko m.in. zawodników z pierwszej drużyny: Jakuba Słowika, Sebastiana Rudola czy Roberta Obsta. Wszyscy nie zagrali w sobotnim meczu ekstraklasy z Górnikiem Łęczna. Za to Jakub Okuszko w sobotę zaliczył pierwsze minuty w elicie, ale w niedzielę zagrał jeszcze godzinę w sparingu. Mecz był ważny szczególnie dla Słowika i Rudola, których prawdopodobnie zobaczymy w środowym spotkaniu pucharowym z Jagiellonią Białystok.

Anorthosis Famagusta - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Pogoń: Słowik (70. Henger) - Chouwer (60. Borucki), Krzywicki, S. Murawski (70. Pogorzelczyk), Błajewski (46. Marczuk), Kapelusz (46. Pacuk), Obst (46. Walski), Rudol (46. Kotłowski), Kun (80. Jałoszyński), D. Zieliński (60. Fijałkowski), Okuszko (60. Kowalczyk).

W składzie Pogoni zabrakło dwójki doświadczonych zawodników - Radosława Janukiewicza i Michała Janoty. Obaj zostali latem przesunięci do rezerw, bo klub nie widział ich przy pierwszym zespole. Działacze chcieli rozwiązać umowy z zawodnikami, ale negocjacje jeszcze nie przyniosły powodzenia. Próbą nacisku jest odstawienie zawodników od gier kontrolnych.