WSSP niepokonane. Z Bragi wrócą ze złotem

W finale Akademickich Mistrzostw Europy w portugalskiej Bradze studentki WSSP wysoko pokonały niemiecki zespół z Wiesbaden 34:22 i obroniły tytuł zdobyty rok temu.
Studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie wygrały wszystkie pięć spotkań Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Nie jest to jednak nic dziwnego, bo za lubliniankami stoi doświadczenie w grze w MKS Selgros.

W finale drużyna HfPV Wiesbaden tylko przez niewiele ponad kwadrans skutecznie przeciwstawiała się zespołowi prowadzonemu przez Sabinę Włodek. Po 17 minutach niedzielnego finału na tablicy świetlnej widniał remis 10:10. Jednak już później do końca pierwszej połowy trafiały tylko zawodniczki WSSP. Po przerwie piłkarki ręczne z Lublina kontrolowały wynik i spokojnie wygrały mecz.

WSSP: Karolina Konsur 6, Dagmara Nocuń 5, Joanna Drabik 4, Katarzyna Kozimur 4, Marta Gęga 3, Olga Figiel 3, Agnieszka Kocela 3, Joanna Szarawaga 3, Katarzyna Jarosz 3,Weronika Zarzycka, Weronika Gawlik, Ekaterina Dzhukeva.