Sport.pl

Lech Poznań nie wygrywa i nie strzela goli. Co się dzieje z mistrzem Polski? "Nie mamy kiedy trenować"

W czterech pierwszych meczach nowego sezonu ekstraklasy Lech Poznań zdobył zaledwie cztery punkty. Co gorsza, mistrzowie Polski zdobyli w tych meczach raptem... jednego gola!
Dla porównania - w czterech ostatnich meczach poprzedniego sezonu "Kolejorz" wbił przeciwnikom aż dziewięć bramek. - Zmienił się nasz układ gry w ofensywie - zauważa trener Skorża i tłumaczy: - Bramki strzelaliśmy, gdy mieliśmy w formie naszego najskuteczniejszego zawodnika, czyli Kaspra Hämäläinena. Liczyliśmy też na to, że Marcin Robak i Denis Thomalla szybko zaczną zdobywać gole, ale na razie nie idzie to dobrze. Bardzo liczę na tych chłopaków, ale reszta zespołu też musi im stwarzać więcej sytuacji - przyznaje.

Skorża uważa, że w jego zespole brakuje kilku ważnych postaci. - Generalnie brakuje nam teraz kilku zawodników, którzy dawali nam siłę mentalną, takich jak Paulus Arajuuri, jak Dawid Kownacki, jak Zaur Sadajew. To był można powiedzieć szkielet tej drużyny - twierdzi szkoleniowiec.

Zdaniem trenera Skorży problemem jest też fakt, że Lech nie ma kiedy trenować. - Gdy na obozie mieliśmy czas, żeby pracować nad pewnymi elementami, to później w pierwszych meczach sezonu było widać efekty tej pracy. Teraz gramy co trzy dni i mamy praktycznie czas tylko na rozruchy przedmeczowe i treningi regeneracyjne. Liczą na to, że po piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin będziemy mieli chociaż trzy dni na to, żeby normalnie potrenować przed pierwszym spotkaniem z Videotonem - mówi Maciej Skorża.

Szkoleniowiec mistrzów Polski liczy też na to, że napastnicy Lecha wreszcie zaczną strzelać gole. - Denis z Marcinem muszą się uczyć współpracy, a mogą to robić w tej chwili praktycznie tylko poprzez mecze. To nie pomaga, ale ja widzę ich bardzo dobrą pracę i jestem optymistą, jeśli chodzi o ich grę w przyszłości.Więcej o:
Skomentuj:
Lech Poznań nie wygrywa i nie strzela goli. Co się dzieje z mistrzem Polski? "Nie mamy kiedy trenować"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX