WSSP w finale Akademickich Mistrzostw Europy

Piłkarki ręczne Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie są na najlepszej drodze do obrony złota. W półfinale rozgrywanych w portugalskiej Bradze Akademickich Mistrzostw Europy zespół trener Sabiny Włodek pokonał Uniwersytet w Maladze.
Lublinianki nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Hiszpanki próbowały stawiać opór jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem WSSP (13:10). W drugiej części spotkania całkowicie dominowały na parkiecie studentki z Lublina. O przewadze obrończyń tytułu najlepiej świadczy to, że po przerwie rywalki rzuciły zaledwie trzy gole.

Finał odbędzie się 9 sierpnia o godz. 17 czasu polskiego.