Lech Poznań - Korona Kielce 0:0. Węgrzy najlepsi w Kolejorzu [OCENY]

Lech Poznań zremisował z Koroną Kielce 0:0. Był to kolejny słaby mecz Lecha, w którym piłkarze Macieja Skorży nie mieli pomysłu, jak pokonać obronę gości. Jak oceniliśmy piłkarzy po tym spotkaniu?

Jasmin Buric 3

Nie miał za wiele pracy. Skutecznie wyłapywał i piąstkował częste dośrodkowania zawodników Korony. W 72. minucie odbił przed siebie groźny strzał Cebuli.

Tomasz Kędziora 3+

Rozpoczął mecz, jak zwykle, na prawej obronie. Po przerwie w związku z kontuzją Tamasa Kadara został przesunięty na lewą stronę defensywy. Na obu pozycjach bardzo dobrze radził sobie ze skrzydłowymi Korony. Ponadto po przerwie kilka razy pokazał się z dobrej strony w ofensywie.

Dariusz Dudka 3

Do momentu obejrzenia czerwonej karki rozgrywał poprawne spotkanie. Skutecznymi interwencjami przerywał ataki Korony Kielce. W 80. minucie brutalnym wślizgiem zaatakował jednak Sergieja Pilipczuka i na ostatnie 10 minut osłabił swój zespół.

Marcin Kamiński 4

Obrońca Lecha kilka razy ratował swoją drużynę przy atakach Korony. W końcówce spotkania zablokował bardzo groźny strzał Kamila Sylwestrzaka. Do tego na plus należy zapisać Kamińskiemu kilka akcji ofensywnych. W 59. minucie dobrym dośrodkowaniem wypracował sytuację strzelecką Marcinowi Robakowi.

Tamas Kadar 3+

Węgier został przestawiony na lewą obronę i wyraźnie mu to posłużyło. Widać było większy spokój w grze Kadara. Skutecznie uniemożliwiał piłkarzom Korony ataki, zastrzeżenia można mieć za to do jego działań ofensywnych. Większość z jego podań do przodu i dośrodkowań nie przynosiła zamierzonego efektu.

Łukasz Trałka 3

Przeciętny mecz kapitana Lecha. Skutecznie wywiązywał się ze swoich obowiązków defensywnych, jednak zdecydowanie brakowało kreatywnych zagrał do przodu. Po czerwonej kartce dla Dariusza Dudki ostatnie 10 minut grał na środku obrony.

Karol Linetty 2

Jeden ze słabszych występów Linetty'ego w ostatnich miesiącach. Jak zwykle starał się grać bardzo ambitnie, jednak w jego grze było za dużo chaosu i niedokładności.

Darko Jevtic bez oceny

Szwajcar opuścił boisko w 25. minucie z powodu kontuzji. Grał zbyt krótko, aby móc ocenić jego występ.

Gergo Lovrencsics 4

Najbardziej aktywny w ofensywie zawodnik Lecha. Pracował w ataku, a kilka razy zaimponował też ambitnym powrotem do obrony. Bardzo często dośrodkowywał i strzelał na bramkę Dariusza Treli. Jego ocenę psuje niewykorzystana sytuacja z 50. minuty. Widać, że Węgier powoli łapie formę sprzed kontuzji.

Szymon Pawłowski 2

Słaby występ skrzydłowego Lecha. Brakowało jego strzałów i dośrodkowań, w przeciwieństwie do Lovrencsicsa bardzo rzadko pokazywał się do gry.

Marcin Robak 2

Widać, że daleki jest jeszcze od swojej najlepszej formy. Rzadko pokazywał się partnerom, nie potrafił wykorzystać licznych dośrodkowań swoich kolegów z zespołu. Najlepszą i tak naprawdę jedyną sytuację miał w 59. minucie po wrzutce Marcina Kamińskiego. Strzelił jednak głową obok bramki. To nie jest ten Marcin Robak, który w barwach Pogoni Szczecin był postrachem ligowych bramkarzy.

Denis Thomalla 2+

W pierwszej połowie nie potrafił sobie znaleźć miejsca na boisku. Jednak w drugiej połowie zaprezentował się odrobinę lepiej. W 50. minucie świetnie rozegrał akcję z Gergo Lovrencsicsem i gdyby nie pomyłka Węgra, miałby na swoim koncie asystę. W dalszej części spotkania często był przy piłce, jednak w jego grze zdecydowanie zabrakło konkretnych efektów.

Kebba Ceesay 2+

Wszedł na początku drugiej połowy za kontuzjowanego Tamasa Kadara. W obronie poprawnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, jednak raz został ograny przez Kamila Sylwestrzaka, co o mało nie skończyło się golem dla Korony. Bardzo niewiele wnosił do gry ofensywnej po prawej stronie.