Warta Poznań zremisowała 1:1 z Elaną Toruń. Rezerwy Lecha Poznań także na remis, w bramce Maciej Gostomski

W pierwszej kolejce rozgrywek trzeciej ligi dwa uważane za faworytów zespoły - Warta Poznań i Lech II Poznań - zremisowały swoje spotkania. Przy czym Zieloni zdobyli punkt na trudnym terenie w Toruniu. W Lechu wystąpili Maciej Gostomski, Niklas Zulciak, Krystian Sanocki i Piotr Kurbiel
Poznańska Warta zmierzyła się z beniaminkiem trzeciej ligi, zespołem Elany Toruń. Początek tego meczu był bardzo dobry w wykonaniu torunian, którzy zaatakowali triumfatora poprzednich rozgrywek i wbili gola - jego strzelcem był Krystian Tomaszewski. Z czasem Warta odzyskała kontrolę nad meczem, a pierwszy kwadrans drugiej połowy był szczególnie dobry w jej wykonaniu. Poznaniacy wielokrotnie zagrozili bramce Elany i w końcu wyrównali. Strzelcem bramki był jeden z tych wychowanków Warty, którzy wrócili do niej przed sezonem - Jakub Solarek, do niedawna zawodnik Polonii Środa Wlkp.

Dramatyczna była końcówka spotkania, gdy kontuzjowany bramkarz Elany Daniel Osiecki z kontuzją opuścił boisko i na ostatnie chwile między słupkami musiał stanąć gracz z pola, Krystian Tomaszewski. Warta tego nie wykorzystała, choć mecz trwał aż 97 minut.

Elana Toruń - Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomaszewski (27.), 1:1 Solarek (60.)

ELANA: Osiecki - Wróblewski Ż, Więckowski, Parzyszek, Czajkowski Ż (72. Poczwardowski), Witucki (46. Majchrzak), Zurowski, Zamiatowski (77. Ciegotura), Szatkowski Ż, Marszałek Ż (77. Kot), Tomaszewski.

WARTA: Dorynek - Czerniejewicz, Marciniak, Ngamayama, Fiedosewicz (53. Koziorowski), Laskowski, Biegański (69. Goździk), Solarek, Ciarkowski, Bialożyt (82. Onsorge), Spławski

Rezerwy Lecha Poznań zremisowały ze Spartą Brodnica 0:0. W bramce Kolejorza stanął Maciej Gostomski, do niedawna pierwszy bramkarz Lecha. W składzie poznaniaków znajdowali się również Anatolijs Cernomordijs, Niklas Zulciak, Krystian Sanocki i Piotr Kurbiel .

W innym meczu Polonia Środa Wlkp. pokonała Ostrovię Ostrów Wlkp. 1:0 po golu Dawida Liska w 53. minucie.