Motor jedzie z outsiderem. Naturalnie liczy na bonus

Na zakończenie rundy zasadniczej Polskiej 2. Ligi Żużlowej Motor zmierzy się na własnym torze z outsiderem - Kolejarzem Rawicz. Gospodarze liczą nie tylko na zwycięstwo, lecz także na punkt bonusowy.
W ostatniej kolejce lublinianie całkowicie poniżej oczekiwań. W decydującym o pozycji wicelidera spotkaniu przegrali w Pile z Polonią aż 31:59. Zawiedli zdecydowanie obcokrajowcy, może poza Alesem Drymlem, który zresztą też już miewał lepsze spotkania. Natomiast Mathias Thoernblom wywalczył zaledwie trzy punkty, a o dwa więcej przywiózł Timo Lahti. To sprawiło, że trener Jerzy Głogowski w potyczce z rawiczanami zrezygnował z ich usług. Tym razem szansę dostali bracia Pulczyńscy - Emil i Kamil. Pojedzie także rutynowany Roman Chromik, który w meczu z Polonią po raz pierwszy wystąpił w barwach lubelskiego klubu, ale od razu trzeba powiedzieć, że nie był to debiut udany. Były zawodnik rybnickiego ROW-u w czterech startach uciułał trzy punkty. W niedzielę czeka go test prawdy przed lubelską publicznością.

Z kolei w drużynie Kolejarza wystartuje jej lider Anders Thomsen. Dla Duńczyka będzie to bardzo ciekawe doświadczenie, startuje on bowiem w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, a kolejna runda tej imprezy odbędzie się 15 sierpnia, właśnie w Lublinie. Poza tym w drużynie trenera Henryka Jaska czołowe role powinni odegrać Wojciech Lisiecki i rutynowany Mariusz Staszewski, który w 2001 roku był indywidualnym mistrzem Europy.

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się wysokim zwycięstwem lublinian, którzy wygrali w Rawiczu 51:38. W Kolejarzu najskuteczniej wówczas pojechali zdobywca 9 punktów Robert Chmiel i Michał Łopaczewski (8), ale obaj ci jeźdźcy nad Bystrzycą nie wystartują. Natomiast dla Motoru 14 oczek wywalczył Dryml, a o trzy mniej - Thoernblom.

Początek niedzielnego meczu, który odbędzie się na torze przy al. Zygmuntowskich, wyznaczono na godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

Motor: 9. Ales Dryml, 10. Edward Mazur, 11. Roman Chromik, 12. Emil Pulczyński, 13. Kamil Pulczyński, 14. Oskar Bober.

Kolejarz: 1. Wojciech Lisiecki, 2. Anders Thomsen, 3. Mathias Schultz, 4. Mariusz Staszewski, 5. Marcel Kajzer, 6. Mateusz Burzyński.

Tabela PLŻ 21.Wybrzeże Gdańsk713+91
2.Polonia Piła610+76
3.Motor Lublin710-18
4.KSM Krosno65-24
5.Kolejarz Rawicz60-125