Górnik Zabrze. Socios Górnik sponsorem klubu. Kupi też sprzęt dla młodzieży?

- Co miesiąc będziemy przekazywali Górnikowi Zabrze określoną kwotę - mówi Marek Krupa, prezes Stowarzyszenia Socios Górnik.


Mimo długich negocjacji władze Górnika Zabrze i Stowarzyszenia Socios Górnik wciąż nie podpisały umowy o współpracy. Stowarzyszenie postanowiło jednak dołączyć do grupy Górnik Biznes Partner. Innymi słowy - stało się oficjalnym sponsorem zabrzańskiego klubu.

- Podpisaliśmy umowę na prawie najwyższą proponowaną przez klub opcję - pakiet srebrny. Na jego podstawie co miesiąc będziemy przekazywać stale określoną kwotę. W zamian będziemy oficjalnym członkiem Górnik Biznes Partner, a także będziemy promowani przez klub. Na stadionie pojawi się nasz baner, będziemy mieli także możliwość dystrybucji naszych materiałów i komunikatów - wyjaśnia Marek Krupa, prezes stowarzyszenia.

Zapewnia również, że ma już pomysł na to, jak wykorzystać bilety VIP, które - w związku z członkostwem w Górnik Biznes Partner - przysługują stowarzyszeniu na każdy mecz przy Roosevelta: - Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której te bilety miałyby być wykorzystane przez członków zarządu. Dlatego dwie wejściówki będzie można wygrać w organizowanych przez nas konkursach, a dwie kolejne trafią na licytację. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażemy na działający przy Górniku Klub Kibica Niepełnosprawnego.

Stowarzyszenie informuje też, że prowadzi z klubem rozmowy na temat wsparcia grup młodzieżowych. Chodzi o zakup wskazanego przez trenerów - i wartego kilkanaście tysięcy złotych - sprzętu sportowego.

Socios Górnik posiada dziś blisko 1200 członków.

Czy Górnik Zabrze wskoczy w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?