Warmia Olsztyn. Wyczerpujący obóz szczypiornistów

Od 3 sierpnia na obozie treningowym w Rynie są piłkarze ręczni I-ligowej Warmii Traveland Olsztyn. - Chcemy się dobrze przygotować do zbliżającego sezonu - mówi Kamil Królik, kapitan zespołu.
Dla szkoleniowca olsztynian Giennadija Kamielina obóz przygotowawczy w Rynie jest okazją do pracy nad taktyką. - Mamy zaplanowane trzy treningi dziennie - opowiada Kamielin. - Ranny trening około godz. 9, potem bieganie w samo południe. Po obiedzie i czasie regeneracyjnym dla zawodników spotykamy się jeszcze na dwie godziny w hali.

- Ciężko pracujemy na obozie - mówi Kamil Królik, kapitan zespołu. - Nie mamy nawet zbyt wiele czasu wolnego dla siebie, każda godzina jest skrupulatnie zaplanowana. Chcemy się dobrze przygotować do zbliżającego sezonu.

Podczas przerwy wakacyjnej pierwszoligowca zasilili obrotowy Daniel Żółtak, skrzydłowy Radosław Dzieniszewski oraz rozgrywający Piotr Deptuła i Aleksander Kondracki. - Obóz pełni także funkcję integracyjną. Chcemy dobrze przyjąć chłopaków do naszego zespołu - zauważa Królik.

Jak trener ocenia nowych zawodników?

- Idealnie wpasowali się oni do zespołu. Bardzo ciężko pracują, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Zrobiła się rodzinna atmosfera i z tego się bardzo cieszę - uważa Giennadij Kamielin.

Wysokie temperatury, które są teraz w Polsce, również dają się we znaki zawodnikom. - Jest bardzo gorąco, ale jakoś musimy sobie radzić. Jeśli trener chce zrobić trening biegowy, to robi go w miarę wcześnie. Zazwyczaj i tak są to jednak godziny popołudniowe, kiedy jest najgoręcej. Upały powodują, że bardziej męczymy się podczas treningów i stają się one cięższe - opowiada Królik.

- Zawodnicy piją bardzo dużo wody podczas treningów. Mimo wszystko robimy to, co mamy zaplanowane. Nie możemy przecież siedzieć i nic nie robić - dodaje ze śmiechem trener Warmii.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy zadowoleni są z pobytu w Rynie. - Mamy idealne warunki do tego, aby się poświęcić tylko i wyłącznie pracy. Nie mamy tak naprawdę na co narzekać, jeśli chodzi o komfort i jedzenie - zauważa Królik.

Zawodnicy do Olsztyna wracają w niedzielne popołudnie. Tego dnia odbędą jeszcze jeden trening, a w planach jest także odnowa biologiczna. Kilka dni później szczypiorniści rozegrają sparing z Kar-Do Spójnia Gdynia. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 18.30 w hali Urania w Olsztynie.

Nowy sezon rozpocznie się w weekend 12-13 września. Warmia Traveland Olsztyn zagra wówczas na wyjeździe z MKS-em Poznań.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na Olsztyn.sport.pl.