Sport.pl

Hokej. Mistrzostwa świata w Spodku! Kraków nie miał argumentów

Głosy czterech spośród siedmiu członków zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie sprawiły, że w 2016 roku zmagania reprezentacji Polski o miejsce w światowej elicie kibice zobaczą w Spodku.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Areną rozgrywanych w przyszłym roku mistrzostw świata dywizji 1A w hokeju będą Katowice, a nie - jak wydawało się wcześniej - Kraków. To efekt dzisiejszych obrad zarządu PZHL. Spośród siedmiu jego członków kandydaturę Katowic i ich Spodka poparło czterech.

Jednym z nich był Mariusz Wołosz, wiceprezes związku. - Katowice okazały się bardzo zdeterminowane. Szybko odpowiedziały na nasz apel i złożyły konkretną ofertę. Znacznie bardziej konkretną niż Kraków, któremu argumentów właściwie zabrakło. Kiedy przeczytałem w prasie wypowiedź Krzysztofa Kowala, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który stwierdził, że wymagania PZHL-u to koncert życzeń, nie miałem już co do tego żadnych wątpliwości - podkreśla Wołosz i już zaprasza śląskich kibiców do Spodka: - Dotrzecie tu pociągiem, autobusem, tramwajem, a nawet pieszo, bo katowicka hala to idealna lokalizacja. Równie spokojny jestem o atmosferę mistrzostw. Śląscy kibice zadbają o to, by była fantastyczna - dodaje. 

Oprócz reprezentacji Polski udział w turnieju wezmą Włochy, Słowenia, Austria i Korea Południowa. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły, ostatni spadnie do dywizji 1B. 

Więcej o: