Sprinterka ZTE Radom na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Martyna Kotwiła z RLTL ZTE Radom zdobyła brązowy medal finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Radomianka zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów.
Lekkoatletyczne finały OOM goszczą w Łodzi. W finale biegu sprinterskiego na 100 metrów Kotwiła uzyskała 11.91 sek. Rezultat zaowocował miejscem na podium w stawce ośmiu finalistek. Wygrała Olga Pietrzak (Zawkrze Mława, 11.82), a srebrny krążek w tej konkurencji przypadł Klaudii Adamek z Gwardii Piła (11.89.).

Tymczasem pechowo swój start w OOM zakończył kolega klubowy Kotwiły. Mowa o Mateuszu Dębskim, który kandydował do medalu w biegu na 3000 metrów. Niestety, radomianinowi odnowiła się kontuzja stawu skokowego i swojej konkurencji nie ukończył.