Górnik Łęczna pozbywa się napastnika. Zagra w II lidze

Górnik Łęczna wypożyczył Piotra Okuniewicza do grającego w II lidze GKS-u Tychy. Zawodnik na Śląsku ma spędzić następny rok.
Piotr Okuniewicz jest piłkarzem Górnika Łęczna od stycznia tego roku. W zielono-czarnych barwach napastnik zagrał w ekstraklasie zaledwie minutę. Było to w 33. kolejce ekstraklasy, gdy pojawił się na boisku w wygranym 3:1 meczu z Koroną Kielce.

Sztab szkoleniowy postanowił, że Okuniewicz powinien więcej przebywać na murawie, więc dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Napastnik przebywał na testach w pierwszoligowym Rozwoju Katowice, ale w przyszłym sezonie zagra w innym śląskim klubie GKS Tychy. Z Łęcznej został wypożyczony na rok.

Okuniewicz ma 21 lat, ma 188 cm wzrostu. Przed przejściem do Górnika reprezentował barwy grającej w III lidze dolnośląsko-lubuskiej Formacji Port 2000 Mostki (woj. lubuskie). W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 strzelił 15 goli. Okuniewicz jest wychowankiem Czarnych Żagań i w sezonie 2011/2012 grał z tym klubem w II lidze, w której rozegrał 20 spotkań, ale bramki nie strzelił.