"Grabaż": Tłumaczenie, dlaczego "krew naszej rasy" jest hańbą dla naszych przodków, obraża moją inteligencję

Znany poznański muzyk Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider takich zespołów jak Pidżama Porno i Strachy Na Lachy, a także osoba dość często wypowiadająca się w sprawach Lecha Poznań, któremu kibicuje, zapowiedział że już więcej tego nigdy nie zrobi. Ma bowiem dość komentarzy po karze nałożonej przez UEFA na "Kolejorza" za transparent z napisem "Legion Piła - krew naszej rasy"
Za ten transparent Lech Poznań ma zamknięty stadion na najbliższy mecz pucharowy , czyli starcie czwartej rundy albo Ligi Mistrzów, albo Ligi Europejskiej. Do tego dostał 50 tys. euro kary. Po decyzji UEFA pojawiło się wiele komentarzy, w których komentujący podważali sens kary, nie dopatrywali się w transparencie niczego zdrożnego i nazywali "Nigdy Więcej" donosicielami.

Na te komentarze zareagował na Facebooku Krzysztof "Grabaż" Grabowski, znany poznański muzyk, toczący od poniedziałku dyskusje z internautami w sprawie kary i transparentu. Zakomunikował, że w związku z tym, że tłumaczenie ludziom, iż napis ten jest rasistowski i obraża pamięć jego przodków, obraża jego inteligencję, rezygnuje z dalszego pisania publicznie o Lechu Poznań. "Lech Poznań przechodzi do strefy mojej pilnie strzeżonej prywatności" - stwierdził.

We wpisie "Grabaża" czytamy:

"Popierałem popieram i popierać będę Stowarzyszenie Nigdy Więcej w walce z każdym przejawem rasizmu, nazizmu i ksenofobii. Drodzy moi znajomi z fb i z realu (nie Madryt) proszę łaskawie mnie usunąć (a także wyp... i wyj...) ze swoich znajomych, będzie mi nawet miło. Poprzedni mój wpis dotyczący "krwi rasy naszej" był ostatnim moim oficjalnym głosem w sprawie Lecha Poznań na tym profilu. Nie mam już ochoty dłużej nurzać się z niektórymi z Was w Waszej paranoi i zacietrzewieniu, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego krew rasy naszej - napisanej czcionką gotycką jest hańbą dla mojej pamięci o przodkach mych, którzy w wyniku tej "tej krwi rasy" stracili życie, zdrowie, bliskich, pracowali niewolniczo dla "tej krwi i rasy", tracąc dorobek całego żywota swego. Obrażacie moją niewątpliwą inteligencję. P... Waszą krew i Waszą rasę też pi.... Więc proszę usuńcie mnie z pola widzenia oczu Waszych. Niech żyje Lech Poznań. amen"