Wakacje z Futbolem 2015: Who's next rzutem na taśmę w ćwierćfinale

Dopiero w drugiej połowie ostatniego meczu fazy zasadniczej drużyna Who's next zapewniła sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich ?Wakacje z Futbolem 2015 im. Adama Gołąba?.

Ekipa dowodzona przez Adriana Krawczyka w ostatniej kolejce zmierzyła się z jednym z faworytów turnieju, ale będącym dotychczas zupełnie bez formy Red and Yellow II. Tym drugim najlepszą ósemkę odebrałby już tylko kataklizm, a Who's next musiał wygrać. To jednak Red and Yellow po strzale Huberta Matyska objął prowadzenie. Potem jednak zespół ten zupełnie stanął, co rywale wykorzystali bezlitośnie. Zdobywali przy tym wyjątkowej urody bramki. Najładniejszego gola w turnieju zdobył Adrian Krawczyk. Obrońca Who's next idealnie przymierzył spod swojej bramki (40 metrów) i zupełnie zaskoczył słabiej dysponowanego niż zwykle Daniela Kuzka. Najlepszy bramkarz ubiegłorocznych Wakacji z Futbolem nie popisał się również przy strzale z połowy Jakuba Raczyńskiego.

Jednym z największych przegranych eliminacji są Słabiaki FC. Drużyna ta na papierze dysponowała bardzo mocnym składem. Solidny bramkarz Krzysztof Wuttke oraz kilka ciekawych zawodników w polu - Mateusz Pedrycz, Kamil Gadomski, Błażej Piątek, Tomasz Sadko, Przemysław Kaczmarczyk. Wydawało się, że mogą nawet liczyć się w walce o końcowy triumf. Niestety mieli pecha, bo po pierwsze trafili do grupy śmierci, a po drugie nie zawsze mogli radzić sobie w optymalnym składzie. W efekcie - mimo tylko jednej porażki w czterech spotkaniach, muszą przedwcześnie pożegnać się z turniejem.

W fazie pucharowej zagramy 2x10 minut. W przypadku remisu, o zwycięstwie od razu decydują rzuty karne.

16. Wakacje z Futbolem organizują "Gazeta Wyborcza", Radio Kielce oraz urząd miasta Kielce. Od dwóch lat turniej jest rozgrywany pamięci naszego zmarłego przyjaciela, znakomitego dziennikarza a przez wiele lat organizatora Wakacji z Futbolem i Ferii z Futbolem Adama Gołąba.

Gimnazjaliści (przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich spotkań):

Grupa A: CK Czarnowia - Krakersi 1:6 (Orliński - Palka 2, Kopacz 2, Kołomański 2), FC Bilcza - Orlik 27 Kielce II 3:0 (walkower)

Grupa B: Zlepka Team - Dżumandżi 3:0 (walkower)

Półfinały - środa 12 sierpnia

9.30: Orlik 28 Kielce I - KSM Banda Team

10: Red and Yellow - FC Bilcza

Licealiści:

Grupa A: Red and Yellow II - Who's next 1:5 (Matysek - Raczyński 4, Krawczyk), JGSM Patriotic - Gramy by wygrać 3:0 (walkower)

Grupa B: Impreza u Kuziego - Neptycy 1:4 (Kuza - Osuch 3, Drążewski)

Grupa C: Armia Durlina - Hebany 1:6 (Górski - Haba 2, Niezgoda, Czarnowski, Tekiel, Ołubek), Szybcy i Wściekli - NasPolDym 3:0 (walkower), NWK Team - NasPolDym (obustronny walkower)

Do następnej fazy oprócz dwóch najlepszych zespołów z każdej grupy awansowały: Red and Yellow II i Impreza u Kuziego, bo miały najlepszy bilans zespołów z trzecich miejsc

Ćwierćfinały - wtorek 11 sierpnia (dwie drużyny z tej samej grupy nie mogły zagrać ze sobą w tej fazie rozgrywkowej)

godz. 9.30: Neptycy (nr. 1 eliminacji) - Red and Yellow II (nr. 8)

10: Hebany (2) - Impreza u Kuziego (7)

10.30: JGSM Patriotic (3) - MCH Skład (5)

11: Szybcy i Wściekli (4) - Who,s Next (6)

10.30: Zwycięzca meczu nr. 1 - zwycięzca meczu nr. 4

11: Zwycięzca meczu nr. 2 - zwycięzca meczu nr. 3