FC Basel - Lech Poznań. Trener Maciej Skorża: W piłce niemożliwe nie istnieje. Wciąż tli się w nas iskierka nadziei

- Przyjechaliśmy do Bazylei z nastawieniem, żeby sprawić sensację. Liczymy, że będziemy skuteczniejsi, a do tego dołożymy lepszą grą w defensywie - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża przed rewanżowym meczem z FC Basel w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.
Do Bazylei przyjechało dwudziestu piłkarzy "Kolejorza". Zabrakło tych, którzy na pewno nie zagrają, czyli pauzującego za czerwoną kartkę Tomasza Kędziory oraz kontuzjowanych Paulusa Arajuuriego i Dawida Kownackiego. Nie wiadomo, czy zagra Gergo Lovrencsics, który nie trenował. Węgier narzeka na uraz mięśnia po ostatnim meczu z Wisłą Kraków.

Zmian w składzie "Kolejorza" należy się jednak spodziewać także z tego powodu, że Lech ostatnio nie wygrywa. - W pierwszej kolejności poprawy wymaga nasza gra w obronie - przyznaje trener Skorża. - Zmiany będą wymuszone choćby dlatego, że nie będziemy mieć Tomka Kędziory. Być może dokonam też jeszcze innych roszad. W tej chwili najbardziej martwi mnie nasza gra w defensywie - dodaje.

Lechici zdają sobie sprawę z tego, że odrobienie dwubramkowej straty z pierwszego spotkania będzie bardzo trudne. - Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy w bardzo trudnym położeniu - przyznaje trener Skorża, ale dodaje: - W piłce nie ma słowa niemożliwe, dlatego wciąż tli się w nas nadzieja, że jesteśmy w stanie sprawić sensację. Z takim nastawieniem tu przyjechaliśmy.

Trener "Kolejorza" zazdrości Szwajcarom głównie wyrównanego i szerokiego składu. - Trener Fischer w ostatnim meczu ligowym wymienia w porównaniu do pierwszego meczu z Lechem sześciu zawodników i można się zastanawiać, która z tych drużyn była silniejsza. My takiego komfortu nie mamy - ubolewa szkoleniowiec.

Zdjęcie Nike Piłka T90 SKILLS SC1478-104 Zdjęcie Piłka Nike T90 PREMIER TEAM SC1794.103 Zdjęcie Piłka nożna NIKE T90 Team Training
Nike Piłka T90 SKILLS SC147... Piłka Nike T90 PREMIER TEAM... Piłka nożna NIKE T90 Team T...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info