Sport.pl

Kto najlepszym tenisistą w kraju? Płocczanin faworytem

We wtorek na kortach Wisły Płock rozpoczęły się XXII Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju jest płocczanin Kamil Fabisiak.
W kategorii mężczyzn zagra 21 zawodników z całej Polski, a w kategorii kobiet trzy zawodniczki. Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku wystawiło w tym roku 10 graczy - stanowią oni silną i największą grupę z jednego klubu.

Tytułu mistrza kraju będzie bronił Tadeusz Kruszelnicki, który zgłosił się do zawodów po terminie, ale otrzymał od organizatorów tzw. dziką kartę. Kruszelnicki jest rozstawiony z numerem drugim. Z jedynką zagra nasz Kamil Fabisiak, który jest poważnym kandydatem do wygrania całego turnieju. - Kamil dysponuje sporym doświadczeniem, startuje w zawodach na całym świecie. Jest najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą w rankingu światowym, dlatego nie powinien mieć stresu przed krajowymi zawodnikami. Powinien wygrać w Płocku - mówi dyrektor turnieju Wiesław Chrobot.

Szanse na medal mistrzostw Polski mają także Piotr Jaroszewski (turniejowa "trójka") oraz Jerzy Kulik (rozstawiony z numerem 4).

W deblu tytułu będzie bronić Fabisiak - Jaroszewski.

Finał singla zaplanowany jest w piątek. Po jego zakończeniu na płockich kortach rozpoczną się zmagania w XIII Drużynowych Mistrzostwach Polski. Wystartuje najprawdopodobniej sześć ekip (termin zgłoszeń mija we wtorek o północy). Dwa zespoły wystawi SIKT Płock.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na korty przy ul. Łukasiewicza 34. Wstęp wolny.

Więcej o: