Oddaj krew, a w zamian odbierz bilet na mecz Pogoni Szczecin

Ruszyła kolejna edycja akcji ?Granatowo-bordowa krew". Potrwa do 30 listopada.
Od wielu lat Pogoń zachęca swoich kibiców, by oddawali krew lub jej składniki do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Zasada jest prosta - bilet za krew. Wejściówki będą wydawane na jesienne spotkania.

Podczas wiosennej akcji udało się uszczuplić fanów o 235 litrów krwi bądź składników. W sumie centrum odwiedziło 370 fanów i fanek. Rekordzista dał sobie upuścić prawie 2,85 litry składników krwi!

- W akcji biorę udział niemal od początku, a krew oddaję od kilkunastu lat. Skoro przy okazji mogę otrzymać darmowy bilet, to dlaczego miałbym tego nie robić. Bardzo fajnie, że "Granatowo-bordowa krew" będzie kontynuowana. Zachęcam wszystkich do udziału. Nie ma się czego bać - mówi Wojciech Sikora, jeden z laureatów z wiosny.

Pogoń przewidziała również karnety na rundę wiosenną dla trzech najbardziej "krwistych" fanów. Oczywiście klasyfikacje dla pań i panów będą prowadzone oddzielnie. Przy oddawaniu krwi trzeba jednak podać hasło "Pogoń Szczecin" - w centrum dobrze już znane.

Kto może oddać krew? Zdrowy kibic w wieku 18-65 lat, koniecznie musi przyjść z dowodem osobistym. O czym trzeba pamiętać?

- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij przynajmniej 2 litry płynów (woda mineralna, soki)

- bądź wyspany

- spożyj lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, dżem)

- jeśli palisz, ogranicz palenie papierosów

- nie zgłaszaj się, jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz leki

- nie przychodź po spożyciu alkoholu