Niespodzianka na Śląsku. Wisła wygrywa z faworytem do awansu

Świetnie rozpoczęli sezon II ligi piłkarze Wisły Puławy. Pokonali faworyzowany GKS Tychy 2:0.

Tak jak zapowiadali, tak zrobili. Gracze Dumy Powiśla przekonywali przed meczem, że chcą zepsuć ligową inaugurację nowego stadionu w Tychach. Otworzony w lipcu nowy obiekt warty 130 mln zł może pomieścić 15 tys. widzów. Mecz z Wisłą zapełnił stadion w jednej trzeciej.

GKS uznawany jest za głównego faworyta do awansu na zaplecze ekstraklasy. Na Śląsk sprowadzono kilku zawodników z doświadczeniem w najwyższej lidze, a nawet w reprezentacji jak Seweryn Gancarczyk. Tacy piłkarze mają dać ekipie trenera Kamila Kieresia spokojną promocję.

W pierwszej połowie warunki gry dyktował jednak zespół z Puław. Piłkarze Wisły szybko przenosili piłkę z obrony do ataku. Grali dynamicznie i z pomysłem. Ostrzeżeniem dla śląskiego zespołu były rzuty rożne, które siały spustoszenie w polu karnym gospodarzy. Bodaj trzy takie zagrania udało się z trudem powstrzymać, ale za czwartym razem piłka ugrzęzła w siatce. Bramkę głową zdobył debiutujący w Wiśle Sebastian Głaz. Po straconym golu nie nastąpił szturm miejscowych. Co więcej, Gancarczyk dał się nawinąć Konradowi Nowakowi i do odrobienia GKS miał już dwie bramki. W przerwie kibice pożegnali tyski zespół gwizdami.

W drugiej połowie tyszanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale wynikało to głównie z taktyki zespołu gości, który po prostu bronił prowadzenia. W następnej kolejce Wisła u siebie zagra z innym przedstawicielem śląskiej piłki Polonią Bytom