Stomil Olsztyn wygrywa na inaugurację I ligi [ZDJĘCIA]

Lepszego początku sezonu biało-niebiescy nie mogli sobie wymarzyć. Po wygranej w zeszłym tygodniu w Pucharze Polski teraz podopieczni Mirosława Jabłońskiego wygrali na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:0.
Czwarty z rzędu sezon w pierwszej lidze piłkarze Stomilu rozpoczęli od wyjazdowego spotkania z GKS-em Bełchatów, spadkowiczem z ekstraklasy. - To dla nas dobra okazja, by odnieść zwycięstwo - zapewniał przed meczem obrońca OKS-u Jarosław Ratajczak.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak gospodarze sobotniego spotkania. Po kombinacyjnej akcji na prawej stronie głową niecelnie na bramkę Stomilu uderzył Łukasz Wroński. Później przewaga należała już do biało-niebieskich. Po kwadransie gry mogło być 1:0 dla olsztynian. Świetną sytuację miał Grzegorz Lech. Będąc "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy Maciejem Krakowiakiem, uderzył jednak tak, że zawodnik GKS odbił piłkę na rzut rożny. OKS częściej atakował bramkę gospodarzy. Nie przekładało to się jednak na wynik spotkania. Sytuacja zmieniła się na trzy minuty przed przerwą. Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca bramkę dla Stomilu strzelił Łukasz Suchocki.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niezła - podsumowuje Mirosław Jabłoński, trener Stomilu. - Graliśmy mądrze, stwarzaliśmy wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. Do przerwy powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami.

W drugiej odsłonie GKS prezentował się o wiele lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Mimo to nadal widać było przewagę Stomilu. Świetnie w bramce spisywał się Piotr Skiba, który raz po raz bronił groźne strzały Szymon Stanisławskiego czy Seweryna Michalskiego. W końcówce spotkania olsztyńscy piłkarze cofnęli się do defensywy i ostatecznie wygrali 1:0. - Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa na inaugurację sezonu - mówi Grzegorz Lech, piłkarz Stomilu. - Nie popadamy jednak w hurraoptymizm. Przed nami dużo pracy.

Ostatni raz Stomil na inaugurację rozgrywek wygrał osiem lat temu. 11 sierpnia 2007 r. pokonał przed własną publicznością Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Bramki: Łukasz Suchocki 42.

PGE GKS: Krakowiak - Witasik, Michalski, Flis , Kuban - Rachwał, Klemenz - Bartosiak (72. Zięba), Serafin (64. Flaszka), Szymorek (46. Stanisławski) - Wroński Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz - Głowacki, Lech, Meschia (70. Trzeciakiewicz), Suchocki (77. Żwir), Szymonowicz - Kujawa (83. Łukasik)