Koszykówka. Utalentowany Serb nowym rozgrywającym Turowa Zgorzelec

Jovan Novak, wicemistrz świata U-19 i brązowy medalista mistrzostw Europy U-20, poprowadzi w przyszłym sezonie grę PGE Turowa Zgorzelec.
Novak ma 21 lat i 191 cm wzrostu. W poprzednim sezonie grał w Vojvodinie Nowy Sad. W 30 meczach, w których wystąpił, notował średnio 12,7 punktu, miał 3,8 asysty i 1,9 przechwytu. Po zakończonym sezonie leworęczny rozgrywający wziął udział w Adidas Eurocamp we włoskim Treviso, gdzie został wybrany do pierwszej piątki campu.

O Novaku mówi się, że jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników serbskiej kadry młodzieżowej. Prestiżowy portal draftexpress.com sklasyfikował go na 20. miejscu wśród międzynarodowych talentów rocznika 1994.

W 2013 roku wywalczył z Serbią wicemistrzostwa świata U-19. Złoto zdobyli wówczas Amerykanie, a w przegranym finale Novak rzucił 21 punktów. Rok później nowy zawodnik wicemistrza Polski był jednym z filarów drużyny, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy U-20. W tym turnieju notował średnio 10 punktów, 3,4 zbiórki i ponad 2 asysty na mecz, a w swoim najlepszym występie, przeciwko reprezentacji Niemiec, zdobył 32 punkty, trafiając osiem na 15 rzutów za trzy punkty.

Novak jest dziewiątym graczem w kadrze Turowa. Oprócz niego ważne umowy na przyszły sezon mają: Michael Gospodarek, Jakub Karolak, Michał Marek, Filip Pruefer, Mateusz Kostrzewski, Filip Dylewicz, Piotr Niedźwiedzki, Damontre Harris.