Sport.pl

Drugie podejście Olimpii Zambrów do II ligi

Po roku przerwy piłkarze Olimpii Zambrów zagrają w II lidze. Na inaugurację w sobotę (godz. 17) podejmą ROW Rybnik.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sezonie 2013/14 zambrowski zespół nie zdołał się utrzymać w II lidze. Ale wtedy z grupy wschodniej tych rozgrywek spadło aż dziesięć drużyn. Teraz jest jedna grupa i aby się utrzymać należy wyprzedzić cztery ekipy.

- Jest jedna grupa, a więc rozgrywki są bardziej prestiżowe. Zespoły są silniejsze, a niektóre nawet z przeszłością w ekstraklasie. Także utrzymać się łatwo nie będzie, ale nie po to awansowaliśmy po raz drugi, aby znowu spaść. Chcemy się utrzymać - deklaruje Krzysztof Zalewski, trener Olimpii.

Wielu piłkarzy z obecnego składu grało w Olimpii w pierwszym podejściu do II ligi. Ale w zespole doszło też do kilku znaczących zmian. Odeszło pięciu zawodników, w większości młodzieżowcy (rocznik 1995 i młodsi). Doszło siedmiu nowych w tym czterech młodzieżowców: bramkarz Bartosz Koncki, Arkadiusz Mroczkowski, Krystian Pomorski i Karol Buzun. Trzech starszych zawodników to Tomasz Porębski (ostatnio I-ligowy GKS Tychy), Patryk Szymański (I-ligowa Olimpia Grudziądz) i Piotr Murawski (III-ligowa Stal Rzeszów).

- Z konieczności szukaliśmy młodzieżowców i myślę, że doszli wartościowi młodzi zawodnicy. Natomiast mam nadzieję, że tacy piłkarze jak Porębski, Szymański i Murawski podniosą jakość zespołu - mówi Zalewski. - Jeszcze kadra nie jest zamknięta i być może ktoś do nas dołączy.

Na początek Olimpia zmierzy się z bardzo trudnym rywalem. W sobotę o godzinie 17 podejmie ROW Rybnik, który w poprzednim sezonie był bardzo blisko wywalczenia awansu do I ligi. ROW zajął piąte miejsce w tabeli ze stratą tylko trzech punktów do lidera.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Kadra Olimpii Zambrów

Bramkarze: Piotr Czapliński, Marcin Kapica, Bartosz Koncki.

Obrońcy: Mariusz Gogol, Tomasz Porębski, Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Piłatowski.

Pomocnicy: Mariusz Dzienis, Łukasz Grzybowski, Michał Hryszko, Przemysław Jastrzębski, Michał Kuczałek, Piotr Murawski, Krystian Pomorski, Dominik Lemanek, Patryk Szymański.

Napastnicy: Tomasz Jaworowski, Michał Poduch, Michał Twardowski, Karol Buzun, Mateusz Jastrzębski.

Program spotkań 1. kolejki

Sobota: Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik, Puszcza Niepołomice - Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola - Nadwiślanin Góra, Raków Częstochowa - Okocimski Brzesko, Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo (wszystkie mecze o godz. 17); Polonia Bytom - Stal Mielec (godz. 18); GKS Tychy - Wisła Puławy (godz. 19.30).

Niedziela: Błękitni Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg, Radomiak Radom - Znicz Pruszków (dwa mecze o godz. 17).

Więcej o: