Sport.pl

I liga. Doświadczenie Wigier powinno zaprocentować

Po dobrym debiutanckim sezonie w I lidze w Wigrach udało się zatrzymać większość kluczowych piłkarzy. Suwalczanie drugi rok na tym poziomie rozgrywek rozpoczną w sobotę od wyjazdowego meczu z GKS-em Katowice, który tradycyjnie jest stawiany w gronie faworytów do awansu.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Po poprzednich rozgrywkach, w którym Wigry zajęły dziewiąte miejsce na zapleczu ekstraklasy zanosiło się, że odejdą podstawowi zawodnicy. Ważyły się losy pomocnika Maksimsa Rafalskisa i napastnika Kamila Adamka, ale ostatecznie ci piłkarze zostali w klubie. Natomiast nie udało się zatrzymać wyróżniającego się pomocnika Michała Kopczyńskiego, który wrócił z wypożyczenia do Legii Warszawa.

- Praktycznie udało nam się utrzymać zespół z poprzedniego sezonu - mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier. - Został Rafalskis i Adamek, czyli bardzo dla nas ważni zawodnicy. Szukamy jeszcze młodzieżowca, czyli zawodnika z rocznika 1995 lub młodszego. Prowadzimy rozmowy z klubami ekstraklasy i być może w najbliższym czasie młodzieżowiec pojawi się w naszej kadrze. Ale jeżeli nie to przecież mamy Mateusza Żebrowskiego, który jest już doświadczonym piłkarzem, a w dalszym ciągu młodzieżowcem. Ponadto są Dominic Szyszka i Dawit Makaradze.

Jak na razie do składu Wigier doszli trzej zawodnicy. Lukę w środku pola po Kopczyńskim będą się starali uzupełnić 21-letni Bartłomiej Kalinkowski z Legii Warszawa (trzy występy w ekstraklasie) i 29-letni Piotr Ruszkul z Wisły Płock. Do pełnej dyspozycji zdrowotnej wrócił Aleksandar Atanacković i także podniesie poziom rywalizacji w drugiej linii. Trzeci z nowych to 21-letni obrońca Kamil Rozmus z Wisły Płock. Formacja defensywna Wigier już w poprzednim sezonie wyglądała bardzo solidnie, a kluczowi obrońcy Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, czy Artur Bogusz pozostali w klubie. Są także już ograni w I lidze skrzydłowi Bartosz Biel, Łukasz Moneta i Żebrowski. W ataku trenerzy Wigier bardzo liczą na wspomnianego Adamka, ale Robert Hirsz i Kamil Zapolnik także powinni dostawać swoje szanse.

- Obecny skład jest na pewno bardziej doświadczony, ale moim zdaniem także lepszy - twierdzi Mazur. - Chciałbym, aby zespół poprawił pozycję z poprzedniego sezonu, zdobył więcej punktów.

Na inaugurację swego drugiego sezonu w I lidze suwalczanie zmierza się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Włodarze katowickiego klubu marzą o odbudowaniu potęgi GKS-u, powrocie do ekstraklasy. I mają na to odpowiednie fundusze. Drużyna została wzmocniona m.in. znanym z występów w kilku klubach ekstraklasy Filipem Burkhardtem. Katowiczanie w poprzednim sezonie zajęli ósme miejsce w tabeli. Z tym rywalem Wigry zmierzą się także 12 sierpnia w 1/16 Pucharu Polski.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program spotkań 1. kolejki

Sobota: MKS Kluczbork - Chrobry Głogów, Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki, GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn (wszystkie mecze o godz. 17); Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz, Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice, Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów (wszystkie spotkania o godz. 18); GKS Katowice - Wigry Suwałki (godz. 19); Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice (godz. 20).

Niedziela: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock (godz. 18).

Więcej o: