Siatkarki walczą o awans do I Dywizji World Grand Prix

W sobotę i niedzielę kibiców siatkówki na Lubelszczyźnie czekają nie lada emocje. W hali na Globusie odbędzie się Final Four II Dywizji World Grand Prix 2015 kobiet. Zagrają reprezentacje Czech, Holandii, Portoryko i Polski.
Stawką turnieju będzie awans do I Dywizji WGP w sezonie 2016. Wywalczy go tylko zwycięzca imprezy. Kadra Polski pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego ostro przygotowywała się do tych zawodów na zgrupowaniu w Szczyrku. Biało-czerwone przeprowadzały tam wspólne treningi z Holenderkami, które też wystąpią w lubelskim turnieju. Rozegrano nawet dwa mecze sparingowe. Pierwszy zakończył się wygraną Polek 3:1, natomiast w drugiej potyczce lepsze okazały się rywalki, które ograły gospodynie 3:2. Wprawdzie nasz zespół nie zagra w najmocniejszym składzie, bo po Igrzyskach Europejskich w Baku, gdzie Polki zdobyły srebrny medal, szkoleniowiec kadry narodowej dał odpocząć kilku zawodniczkom, takim jak: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Wereblińska czy Agnieszka Bednarek-Kasza. Natomiast kibice znad Bystrzycy mogą liczyć na występ wychowanki lubelskiego AZS UMCS TPS Izabeli Kowalińskiej, dawniej Żebrowskiej, która aktualnie broni barw mistrza Polski Chemika Police.

- Bardzo się cieszę, że po wielu latach przerwy reprezentacja Polski znowu zagości w Lublinie - mówi Jakub Kosowski, dyr. Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta. - Mam tu oczywiście na myśli kadrę narodową w ogóle, bo o ile się nie mylę, mężczyźni u nas grali, ale panie wystąpią po raz pierwszy. To znakomity sposób na popularyzację siatkówki w naszym regionie, jak i świetna promocja Lublina. Jest to także okazja dla naszej młodzieży z siatkarskich klas sportowych i profilowanych do obejrzenia w akcji na żywo reprezentantek czterech państw. Należy też być zadowolonym z dużego zainteresowania, jakim cieszy się ten turniej, choć termin nie jest najdogodniejszy, ale na to nie mamy wpływu, bo to ustala Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej. I dodaje: - Liczę na to, że przy gromkim dopingu naszej publiczności biało-czerwone wywalczą pierwsze miejsce i awansują do elity.

Transmisje turnieju będzie można obejrzeć na antenach telewizji Polsat Sport Extra i Polsat Sport News (sobotni mecz o godz. 18).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUProgram

Sobota 1 sierpnia 2015

godz. 15: Holandia - Czechy

godz. 18: Portoryko - Polska

Niedziela 2 sierpnia 2015

godz. 15: mecz o 3. miejsce (przegrane z pierwszego dnia)

godz. 18: mecz o 1. miejsce (wygrane z pierwszego dnia)