Śląsk Wrocław straci swoją gwiazdę? Turcy zainteresowani

PRZEGLĄD PRASY. Kasimpasa, 13. drużyna tureckiej ekstraklasy jest zainteresowana skrzydłowym Śląska Wrocław Robertem Pichem - podaje ?Przegląd Sportowy?
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Słowak to aktualnie jeden z najlepszych piłkarzy wrocławskiej drużyny. W minionym sezonie Pich zdobył 10 bramek i zanotował pięć asyst w ekstraklasie. Nieźle prezentuje się też bilans 27-latka w obecnych rozgrywkach: dwie bramki i dwie asysty w sześciu meczach (cztery w eliminacjach do Ligi Europy i dwa w ekstraklasie).

Do końca kontraktu ze Śląskiem Pichowi pozostało jeszcze tylko pół roku. To oznacza, że zgodnie z przepisami zawodnik może już szukać sobie nowego klubu i podpisać z nim przedwstępną umowę.

O zainteresowanych usługami Słowaka mówi się już od kilku tygodni. Piłkarz Śląska miał ponoć być na liście życzeń m.in. duński Esbjerg fB i kluby niemieckiej 2. Bundesligi. Jak się okazuje, Picha w swojej drużynie chętnie widzieliby też szefowie tureckiego SK Kasimpasa, 13. zespołu tamtejszej ekstraklasy.

Sam zainteresowany do ewentualnego transferu za granicę podchodzi spokojnie. Co ciekawe, nie wyklucza też, że zostanie we Wrocławiu na dłużej.

- Na razie w mojej sprawie nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Może za dwa, trzy tygodnie będzie inaczej. Mówię tu o ofertach nie tylko z innych klubów, ale też ze Śląska, bo przecież nie jest jeszcze powiedziane, że odchodzę. Może złożą mi propozycję przedłużenia umowy. Kasimpasa? Wiem o niej, ale sprawa nie jest jeszcze konkretna - mówi Pich na łamach czwartkowego "Przeglądu Sportowego".

Śląsk na ewentualną stratę Picha teoretycznie jest przygotowany, bo latem wrocławską drużynę wzmocnił inny skrzydłowy Jacek Kiełb. Poza tym od wtorku Śląsk sprawdza Michała Janotę z Pogoni Szczecin, który również może grać na boku pomocy. Więcej o Janocie i jego szansach na angaż w klubie z Oporowskiej TUTAJ.

Zdjęcie Adidas Koszulka piłkarska Entrada 14 F50486 Zdjęcie Adidas Koszulka piłkarska Tabela 14 Jersey G70676 Zdjęcie Nike Performance TIEMPO LEGACY FG Korki Lanki white/voltsoarblack (631521)
Adidas Koszulka piłkarska E... Adidas Koszulka piłkarska T... Nike Performance TIEMPO LEG...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info