Lech Poznań. Staw Dawida Kownackiego goi się w zaskakującym tempie. Kiedy będzie gotowy?

Dawid Kownacki po meczu z FK Sarajevo chodził w ortezie i przepowiadano mu kilkumiesięczny pauzę związaną z kontuzją stawu skokowego. Tymczasem 18-letni piłkarz Lecha Poznań zaczął już treningi indywidualne. - Będzie gotowy do gry za 2-3 tygodnie - mówi Maciej Skorża.
Uraz Dawida Kownackiego z meczu przeciwko FK Sarajevo to bardzo skomplikowana sprawa. Pierwsza diagnoza brzmiała "wstrząśnienie mózgu" i co najmniej tygodniowa przerwa od piłki. Później okazało się, że młody piłkarz Lecha ma wstrząśnienie mózgu, ale przy bezwładnym upadku na murawę zerwał więzozrost w prawym stawie skokowym. Diagnoza? Jak wyrok - pauza dwóch-trzech miesięcy, konieczna operacja. - Liczę, że zobaczymy go jeszcze w tej rundzie - mówił przed tygodniem Maciej Skorża.

Później okazało się, że operacji nie będzie, bo zgody na nią nie wyraził neurolog. Według lekarza najpierw trzeba poczekać, aż młody piłkarz całkowicie wyzdrowieje po urazie głowy, a dopiero później będzie można operować staw skokowy. Tempo leczenia kontuzjowanej kostki zaskoczyło nawet sztab szkoleniowy. - Pierwsze diagnozy się nie potwierdziły - mówi trener Skorża: - Pojawiła się szansa leczenia zachowawczego, nie było potrzeby wykonywania zabiegu. To świetna wiadomość.

I faktycznie - Kownacki już w sobotę trenował indywidualnie, podobnie jak w poniedziałek i wtorek. - Liczę, że szybko go zobaczymy, bo w tej chwili wygląda to tak, że zamiast przerwy 8-12 tygodni czeka go pauza 2-3-tygodniowa - zapowiada Skorża.Zdjęcie CASU BUTY SPORTOWE LXC6793 Zdjęcie ECCO BUTY SPORTOWE Arizona 83650359271 Zdjęcie ECCO BUTY SPORTOWE Dayla 23564359010
CASU BUTY SPORTOWE LXC6793 ECCO BUTY SPORTOWE Arizona ... ECCO BUTY SPORTOWE Dayla 23...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info