Puchar Polski. Awans Stali Stalowa Wola. Teraz Piast Gliwice

Zespół Stali Stalowa Wola awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Hutnicy pokonali na wyjeździe Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0. Gola na wagę awansu zdobył w 83. minucie z rzutu karnego Damian Łanucha.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Zespół Stali Stalowa Wola był faworytem sobotniego meczu w Gorzowie Wielkopolskim. Hutnicy długo jednak męczyli się z niżej notowanym rywalem. Nie wiele zabrakło też, by udział w Pucharze Polski zakończyli na I rundzie. Gospodarze już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie. Na szczęście dla Stalówki strzał Łukasza Maliszewskiego ostemplował jedynie słupek stalowowolskiej bramki. Za chwilę w polu karnym padł Radosław Mikołajczak. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu na skrzydłowym Stali i nakazał grać dalej.

W kolejnych minutach lepiej prezentowali się miejscowi. Umiejętności Konrada Zacharskiego sprawdzili m.in. dwukrotnie wspomniany Maliszewski czy Kordian Ziajka. Po przeciwnej stronie sytuację sam na sam zmarnował z kolei Mikołajczak.

Po przerwie zespół trenera Jaromira Wieprzęcia prezentował się już lepiej. Stal przejęła inicjatywę. W słupek trafił Krystian Wrona. Za chwilę piłkę do siatki skierował Tomasz Płonka, ale arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Goście dopięli jednak swego. Siedem minut przed końcem rzut karny dla Stalówki, po zagraniu ręką, wykorzystał Damian Łanucha. Pomocnik pewnie uderzył w środek bramki i jak się później okazało zapewnił wygraną przyjezdnym.

Stal jako jedyny zespół z Podkarpacia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. 12 sierpnia w Stalowej Woli zmierzy się z ekstraklasowym Piastem Gliwice.

Bramka: Łanucha (83. - kar.)

Stilon: Dłoniak- Somrani Ż, Bil, Gruszecki, Szwiec, Timoszyk (26. Świtaj) - Wiśniewski, Maliszewski, Szałas (31. Mrozek Ż) - Ziajka, Posmyk.

Stal: Zacharski - Kantor, Wrona Ż, Bogacz, Kowalski - Mikołajczak, Giel, Stelmach (90. Siudak), Łanucha, Jabłoński - Płonka (80. Mistrzyk).