Górnik Łęczna - Górnik Zabrze. Prezes rywali wielkim fanem śląskiego zespołu

Mecz Górnika Łęczna z Górnikiem Zabrze to wielkie wydarzenie dla Artura Kapelki, szefa klubu z Lubelszczyzny.
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Kapelko nie ukrywa swojej sympatii do Górnika Zabrze. Prezes Górnika Łęczna żartuje, że stała się ona jeszcze większa po tym, jak działacze z Zabrza dokonali z nim ważnej transakcji. - Poziom wdzięczności wzrósł, gdyż Górnik Zabrze poprzez transfer zawodnika z naszego klubu Prejuce'a Nakoulmy znacząco poprawił stan klubowej kasy w Łęcznej. Pieniądze w zawodowej piłce to istotna sprawa, ale mówiąc poważnie, Górnik Zabrze to poważna marka w historii polskiej piłki - podkreśla Kapelko.

Szef klubu z Lubelszczyzny przyznaje, że obejrzał chyba wszystkie mecze Górnika Zabrze w europejskich pucharach. - Jeśli nie na żywo, bo mnie jeszcze na świecie nie było (Kapelko urodził się w 1973 - przyp. red.), to w powtórkach na zapisach video. Gdy Andrzej Iwan przyjeżdżał jako komentator pierwszej ligi z telewizją Orange Sport, odpytałem go na wszystkie okoliczności związane z meczami z Glasgow Rangers, Olympiakosem Pireus i innymi rywalami z tamtych czasów. To samo dotyczyło trenera Piotra Rzepki, gdy przez dwa lata był trenerem w Łęcznej. Jednak największe zdziwienie chyba przeżył trener Ryszard Komornicki, z którym pierwszy raz miałem okazję porozmawiać, jak był trenerem w Egipcie. I tam właśnie się spotkaliśmy. Jestem pewien, że przez dwa dni rozmawialiśmy tylko o czasach jego gry w Górniku Zabrze - mówi Kapelko oficjalnej stronie Górnika.

Już w poniedziałek dojdzie do starcia dwóch Górników. - Możliwości sportowe Górnika Zabrze są z pewnością duże, siła drużyny wynika też ze zgrania się śląskiego zespołu, który w praktycznie tym samym składzie występuje kolejny sezon. To duży kapitał, ale końcowy wynik meczu wszystko weryfikuje - podkreśla Kapelko.

Obserwuj autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Czy Górnik Zabrze wskoczy w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?