Sport.pl

Jacek Zieliński po derbach Krakowa: To nie jest kurs kroju i szycia

- Nie ukrywam, że początku ligi się obawiałem. A mimo to jesteśmy liderem? No to alleluja - wzrusza ramionami Jacek Zieliński, trener Cracovii, po remisie z Wisłą 1:1.
Trener Cracovii mówił o...

...wyniku

- Przed meczem było dużo szumu i zamieszania, każdy miał jakieś marzenia. Każdy chciał wygrać, ale remis jest chyba satysfakcjonujący dla obu stron. To zresztą najczęstszy wynik w meczach derbowych, więc nie ma co rozdzierać szat.

...błędach w defensywie

- Dopiero będziemy analizować, z czego one wynikały. Przy pierwszym stałym fragmencie na pewno wyszedł brak konsekwencji i zbyt luźne wejście w mecz. A uczulaliśmy się, mówiliśmy sobie, że pierwsze minuty będą ważne... Stale powtarzam jednak, że nasze mecze nie będą już łatwe i przyjemne jak w strefie spadkowej. Teraz poziom jest inny, więc nie będzie tak łatwo i różowo, jak chcemy. Mimo wszystko zagraliśmy całkiem poprawne spotkanie, na więcej nie było nas stać.

...Miroslavie Covili

- Umawialiśmy się, że wychodzi od pierwszej minuty. Był potrzebny, wygrał parę piłek. Gdyby nie szybko stracona bramka, gra wyglądałaby inaczej. Zagrał, ile mógł, chwała mu za to, a w kolejnych meczach będzie lepiej.

...o zmianach

- Zmiana Covili była zamierzona, bo w przerwie mówił, że wytrzyma maksymalnie 12 minut. Ale już zmiana Wołąkiewicza nie była. Upadł na rękę, którą wcześniej leczył, i będzie trzeba zrobić prześwietlenia. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Ta zmiana wprowadziła jednak trochę bałaganu, trzeba było zrobić roszady na trzech pozycjach i gra trochę siadła. Ale nie uważam, że Budziński czy Zjawiński dali złą zmianę. Nie mam pretensji, bo zagrali na tyle dobrze, na ile mogli.

...o drugiej połowie

- Mecz przypominał trochę walkę bokserską. Drużyny w pierwszej połowie wyprowadzały ciosy, czasem na oślep. Odczuliśmy to i my, i Wisła. Mówię to z ręką na sercu: nie jesteśmy jeszcze na tyle dobrze przygotowani, by grać na pełnych obrotach przez 90 minut. To nie kurs kroju i szycia, ale przygotowanie zespołu do 21 meczów. Czasami trzeba nawet poświęcić kilka pierwszych spotkań, by zespół mógł grać potem lepiej. Nie ukrywam, że początku ligi się obawiałem. Jesteśmy liderem? No to alleluja.

Więcej o: