Zawisza otwiera halę i zaprasza bydgoszczan

Minister sportu i turystyki Adam Korol otworzy w sobotę nową halę tenisową na terenie CWZS Zawisza. Bydgoszczanie będą mogli nie tylko zobaczyć nowy obiekt, ale bez bezpłatnie zagrać na kortach.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Wszystko z okazji "weekendu z tenisem" jaki organizuje bydgoski klub. Przed graczami na kortach pojawią się jednak oficjele. W sobotę o 12 minister sportu i turystyki Adam Korol wspólnie z działaczami Polskiego Związku Tenisowego dokonają otwarcia nowej hali. Wybudowany za 4 mln 400 tys. zł obiekt ma przyciągać bydgoszczan. By ich zachęcić władze CWZS Zawisza zdecydowały, że w weekend będzie można skorzystać z kortów za darmo.

- W sobotę od 15 do 20, a w niedzielę od 10 do 18. Zapraszamy wszystkich chętnych. Mamy też atrakcje dla dzieci. Zarówno w sobotę od 17 do 19 i niedzielę w godzinach 11-13 i 15-17 najmłodsi będą mogli wziąć udział w bezpłatnych lekcjach tenisa. Każdy może spróbować, nawet jeśli nie ma się własnej rakiety - informuje Paweł Kowalski, rzecznik prasowy CWZS Zawisza.

Do tej pory na obiektach bydgoskiego klubu działało pięć kortów o nawierzchni ceglanej. Dwa z nich, od strony hotelu Zawisza, będą funkcjonować dalej. Na trzech pozostałych zbudowano halę, jedną z najnowocześniejszych tego typu w Polsce.

Parterowy budynek nowej hali będzie składać się z dwóch części; hali tenisowej o wymiarach 37,8 m na 40,16 m i zaplecza o wymiarach 30,86 m na 8,4 m. W części zaplecza znajdą się: recepcja, hol wejściowy z widownią, szatnie i łazienki, pokój trenera (sędziów), pokój lekarski (pierwszej pomocy), serwis, magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie techniczne i gospodarcze oraz kotłownia z magazynem na olej.