Zagłębie Lubin - Korona Kielce: Czy drużyna trenera Stokowca wywalczy trzy punkty?

W sobotę o godzinie 18.00 KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym boisku z Koroną Kielce.
W spotkaniu inaugurującym nowy sezon ekstraklasy w Kielcach Korona pokonała 3. drużynę ubiegłego sezonu - Jagiellonię Białystok 3:2. Co ciekawe, kielczanie zmierzyli się z drugim zespołem "Jagi". Michał Probierz podstawową jedenastkę oszczędzał na mecz eliminacyjny do Ligi Europy.

Spotkanie w Kielcach miało dość dramatyczny przebieg, bo gospodarze objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Michała Przybyły - w zasadzie gola zdobył bramkarz Jagiellonii Krzysztof Baran, bo kiedy wybijał piłkę na uwolnienie, trafił nią w zawodnika rywali i futbolówka wtoczyła się do bramki. Dwie kolejne bramki zdobyła Jagiellonia i na przerwę to goście schodzili z przewagą gola. W drugiej połowie do odrabiania strat wzięli się jednak gospodarze i w 66. minucie do remisu doprowadził Przybyła. Gol znowu padł w niecodziennych okolicznościach: najpierw na bramkę Barana strzelał Vlastimir Jovanović, ale pomocnik Korony skiksował i źle trafił w piłkę, w konsekwencji futbolówka wpadła pod nogi Przybyły i napastnik również źle trafił w piłkę. Futbolówka w trudny do wytłumaczenia sposób wpadła jednak do bramki bezradnego Krzysztofa Barana. W doliczonym czasie gry Korona dobiła rywali, po stałym fragmencie gry gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Kamil Sylwestrzak.

Z kolei Miedziowi na inaugurację sezonu zremisowali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Na mecz z Koroną trener Stokowiec będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. W tygodniu klub podpisał umowę z obrońcą Damianem Zbozieniem i defensor również powinien się znaleźć w meczowej osiemnastce.

Zagłębie podejmie Koronę w sobotę 25 lipca, spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.