Lech Poznań - FC Basel. "Jeśli chcemy grać w Lidze Mistrzów, trzeba pokonywać takich rywali jak Lech"

Nowy trener FC Basel Urs Fischer uważa, że wyeliminowanie mistrza Polski, poznańskiego Lecha, będzie bardzo trudnym zadaniem. - Jeśli jednak chcemy grać w Lidze Mistrzów, nie możemy się go obawiać - mówi
Reakcja Ursa Fischera potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Szwajcarzy z FC Basel uważają wylosowanie Lecha Poznań za bardzo trudną, wręcz najgorszą możliwą opcję. Szkoleniowiec objął zespół mistrzów Szwajcarii z początkiem lipca tego roku, po tym jak odszedł do Fiorentiny Paulo Sousa. Na razie nie miał okazji rozegrać z FC Basel tak ważnego meczu, grał jedynie sparingi i ligowy pojedynek z FC Vaduz (2:0). Środowe starcie z Lechem w Poznaniu będzie jego najpoważniejszym wyzwaniem.

- Wyeliminowanie Lecha Poznań to będzie bardzo trudne zadanie - uważa Urs Fischer. - Na tym etapie rozgrywek nie ma jednak łatwych przeciwników i jeżeli chcemy grać w Lidze Mistrzów, musimy sobie radzić z takimi rywalami jak Lech. Trudno, mogliśmy wylosować lepiej. Wielu potencjalnych przeciwników wygląda na papierze na słabszych od Polaków. Jestem jednak optymistą. Do zespołu wraca Zdravko Kuzmanović i powinien być gotowy na starcie z Lechem.

Zdravko Kuzmanović to jedna z największych gwiazd FC Basel. To urodzony w Szwajcarii reprezentant Serbii, który jest wychowankiem FC Basel. Po okresie gry w dużych klubach takich jak Fiorentina, VfB Stuttgart czy ostatnio Inter Mediolan wrócił do macierzystego klubu. 30 czerwca tego roku podpisał z FC Basel pięcioletni kontrakt i będzie z pewnością jednym z najlepszych graczy, jakich Szwajcarzy mogą teraz wystawić.