Lekkoatletyka. Mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski zakończył sezon. Kontuzja

- Nie jadę do Pekinu na mistrzostwa świata - poinformował nas Szymon Ziółkowski, były mistrz świata i jedyny w dziejach wielkopolskiego sportu mistrz olimpijski. Poznański młociarz kończy sezon przedwcześnie
Jak mówi Szymon Ziółkowski, powodem jest uraz kolana, który zmusza go do zakończenia sezonu już teraz, w lipcu. Oznacza to rezygnację ze wszelkich kolejnych startów, w tym mistrzostw świata w Pekinie, które startują w drugiej połowie sierpnia.

Szymon Ziółkowski to mistrz olimpijski z 2000 roku w Sydney. Nikomu innemu spośród wielkopolskich sportowców nie udało się wywalczyć złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. Młociarz z Poznania był także mistrzem świata z Edmonton z 2001 roku z genialnym wynikiem 83,38 m. Przebił go dopiero Paweł Fajdek w zeszłym roku - 83,48 m. Szymonowi Ziółkowskiemu przyznano także złoty medal mistrzostw świata w 2005 roku w Helsinkach po dyskwalifikacji za doping dwóch białoruskich młociarzy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.

W tym sezonie Szymon Ziółkowski legitymował się wynikiem 73,15 m, który uzyskał 8 czerwca w Pradze. Zdecydowanie najlepszym młociarzem na świecie jest dzisiaj Paweł Fajdek, do którego należy dziesięć pierwszych wyników.