Sport.pl

Wystartował wyścig Niemen

W czwartek w Białymstoku rozpoczął się XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Niemen.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Niemen to największy etapowy wyścig szosowy, który rozgrywany jest w naszym regionie. Biorą w nim udział juniorzy, a zmagania rozpoczynają się raz w Polsce, a raz na Białorusi. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w latach 1997-1998 (oddzielna klasyfikacja jest natomiast dla kolarzy z rocznika 1999). Na starcie tegorocznej imprezy stanęły 82 osoby. Są zawodnicy z Polski, Białorusi i Litwy. Na początek kolarze rywalizowali w 3,4 km prologu.

- To nie moja bajka, ja ścigam się w MTB. Starty na szosie traktuję treningowo. W zasadzie najważniejsze imprezy w tym roku już za mną - mówił po prologu Patryk Muśko z Wygody Białystok. - Myślałem o ściganiu się na szosie, ale plany się trochę pokrzyżowały i wróciłem do MTB. Przede mną jeszcze parę lat ścigania, a więc mogę podejmować różne decyzje w sprawie mojej zabawy z rowerem.

Oprócz Muśki w tegorocznym wyścigu Niemen w reprezentacji województwa podlaskiego startują jeszcze: Ernest Greś z Sokółki, Jakub Mozolewski (zawodnik niestowarzyszony z Białegostoku) oraz Jakub Michnowski, Marcin Zimnoch, Krzysztof Kadłubowski (Wygoda). To jednak nie oni powinni nadawać ton zmaganiom. W zawodach biorą bowiem udział m.in. zawodnicy, którzy niedługo będą reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy. Jest wśród nich m.in. Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuz), który w wyścigu Niemen triumfował przed rokiem.

W czwartek oprócz prologu rozegrano też kryterium uliczne w Białymstoku. W piątek o godz. 10 rozpocznie się drugi etap na trasie: Białystok (start ul. 42. Pułku Piechoty) - Supraśl - Krynki - Sokółka - dystans około 80 km. W sobotę kolarze wyruszą natomiast z Sokółki do Grodna, gdzie odbędą się dalsze etapy zmagań. Wyścig zakończy się w niedzielę.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: