Sport.pl

Lech Poznań - FC Basel. Ruszyła otwarta sprzedaż biletów. Ile kosztują?

W czwartek rozpoczęła się otwarta sprzedaż biletów na mecz Lecha Poznań z FC Basel w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Najtańsze wejściówki kosztują 45 zł, ale nie każdy może je kupić.
Najtańsze bilety są bowiem zarezerwowane dla posiadaczy karnetów na rundę jesienną. Im klub przyznał 25 procent rabatu na mecze w europejskich pucharach. Dlatego posiadacze abonamentów mogą kupić wejściówki za 45 zł (strefa B) oraz 60 zł (strefa A). W ten sposób Lech wynagradza najwierniejszych fanów.

Pozostali kibice za bilet na mecz z FC Basel muszą zapłacić 60 zł (strefa B) oraz 80 zł (strefa A). Dodajmy, że miejsc na stadionie w strefie B nie ma zbyt wiele i są w większości zajęte przez posiadaczy karnetów (8 tys. kibiców). Strefa B obejmuje bowiem miejsca w tzw. kotle, czyli trybunie dla najbardziej zagorzałych sympatyków "Kolejorza", oraz na czwartej trybunie, która w dużej części jest wyłączona ze sprzedaży z uwagi na bufor oddzielający sektor kibiców gości. Miejsca na trybunach I i III (położone na prostych) mieszczą się w strefie A, czyli tej droższej.

Bilety można nabywać w kasach przy stadionie, wszystkich punktach partnerskich oraz w internecie. Mecz Lecha Poznań z FC Basel odbędzie się w środę 29 lipca o godz. 20.45. Rewanż tydzień później w środę 5 sierpnia o godz. 20.15 w Bazylei. Stawką dwumeczu będzie awans do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.Więcej o: