Prezes mistrzyń Polski - MKS Selgros zrezygnował z funkcji

Michał Jastrzębski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa SPR Lublin Sportowej Spółki Akcyjnej, która jest właścicielem drużyny 18-krotnych mistrzyń Polski w piłce ręcznej - MKS Selgros.
Od lat klub przeżywa poważne kłopoty finansowe. Głównym udziałowcem spółki jest miasto (ma 99 procent udziałów), które w znacznej mierze wspiera klub. Tylko w tym roku ratusz wsparł klub kwotą 2.5 mln zł. W kosztach utrzymania partycypuje też sponsor tytularny - firma Selgros. Mimo wszystko dług wynosi w tej chwili 2,4 mln zł. Wprawdzie przed dwoma laty prezes Jastrzębski obejmował spółkę poważnie zadłużoną, ale też i z długami ją zostawił.

Mimo kłopotów finansowych od strony sportowej zespół stanął na wysokości zadania i w minionym sezonie po raz 18 wywalczył tytuł najlepszej drużyny w kraju. Ponadto drużyna trener Sabiny Włodek z dobrej strony pokazała się na arenie międzynarodowej, gdzie rywalizowała w Lidze Mistrzów i w nadchodzącym sezonie też będzie uczestniczyła w tych rozgrywkach. Niestety z powodu problemów finansowych przygotowania zespołu do sezonu zostały zmienione. Drużyna nie wyjechała na zgrupowanie i trenuje w Lublinie. Poza tym MKS Selgros zrezygnował ze startu w turnieju w Oldenburgu, gdzie występuje od lat, a przyjeżdżają tam bardzo mocne europejskie zespoły.

Prezes Jastrzębski, który ma odejść z klubu 30 lipca 2015 roku, swoją rezygnację tłumaczy względami rodzinnymi.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU