Sport.pl

Liga Europy. Omonia Nikozja - Jagiellonia. Walka o awans

Piłkarze Jagiellonii zagrają w czwartek (godz. 18) na Cyprze z Omonią Nikozja. Stawką tego pojedynku będzie awans do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Relacja na bialystok.sport.pl
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pierwsze spotkanie między Jagiellonią a Omonią odbyło się przed tygodniem w Białymstoku. Gospodarze mieli wówczas przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem i starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Przed rewanżem sprawa awansu do kolejnej rundy jest więc otwarta.

- Musimy zagrać podobnie jak w pierwszym meczu, tylko musimy wykorzystać te sytuacje, które się nadarzą. Na pewno nie stoimy na straconej pozycji - mówi Patryk Tuszyński, napastnik Jagiellonii, której do awansu wystarczy bramkowy remis w czwartkowym pojedynku.

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni, pełni nadziei i wiary w zwycięstwo. Chcemy spełniać swoje marzenia - dodaje obrońca Sebastian Madera, a powitanie na Cyprze Jagiellonia miała gorące, i to nie tylko z uwagi na pogodę. Podczas pierwszego treningu w Nikozji było kilka nieprzyjemnych incydentów. Sympatycy Omonii skandowali obraźliwe hasła, na murawie wylądowało też kilka kamieni (na szczęście z dala od piłkarzy). Zawodnicy do hotelu wracali pod eskortą policji. Można przypuszczać, że podczas czwartkowego pojedynku będzie równie gorąco. Zresztą jeszcze przed wyjazdem na Cypr trener Michał Probierz uczulał swych podopiecznych na atmosferę panującą podczas meczów w Nikozji.

- Na treningu trener puścił nam, jak kibicują na Cyprze, więc wiemy, co nas czeka. Będzie gorąca atmosfera, ale myślę, że to nam nie przeszkodzi, to nam będzie pomagać. Wiadomo, że dla kibiców się gra i fajnie, gdy na stadionie jest głośno - tłumaczy Sebastian Madera.

- Od trzech dni na treningach cały czas przygrywała nam muzyka z dopingiem kibiców Omonii i muszę powiedzieć, że jest to dla nas bardzo fajne, bo u nas też na mecze przychodzi tyle ludzi i wówczas czujemy się bardzo dobrze - wyjaśnia trener Michał Probierz i dodaje: - Druga sprawa, jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne, to nasza średnia wieku to 24,7, a Omonii 28,4. Piłka nożna jest dla młodych, którzy lubią biegać, a my lubimy biegać.

Zespół z Białegostoku na Cyprze przebywa od wtorku. Wraz z drużyną pojechał m.in. kucharz, który ma kontrolować to, co zawodnicy dostają do jedzenia.

- Przygotowaliśmy się pod każdym kątem do tego meczu, mamy wszystko profesjonalnie przygotowane. Podchodzimy do tego w ten sposób, żeby potem nie mieć jakiegoś zarzutu do samego siebie, że czegoś nie zrobiliśmy - stwierdza Michał Probierz, a pomocnik białostoczan Nika Dzalamidze dodaje: - Wiemy, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Cały tydzień przygotowaliśmy się jednak solidnie i wiemy, jak mamy zagrać. Zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz lub go zremisować, tak by wywalczyć awans.

- Szanse są wyrównane. Takie mecze jak ten polegają na pilnowaniu szczegółów, dlatego musimy być bardzo skupieni na grze - tłumaczy z kolei Kostas Kaiafas, trener Omonii. - Bardzo wierzymy w to, że przejdziemy dalej. Bardzo długo pracowaliśmy nad tym, żeby przejść dalej i zrobimy wszystko, by awansować.

Zwycięzca rywalizacji Jagiellonia - Omonia w kolejnej rundzie kwalifikacji zmierzy się z lepszym z pary Beroe Stara Zagora/Broendby Kopenhaga.Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zdjęcie Adidas Koszulka M31154 Zdjęcie Lonsdale Koszulka Cobham 114736 Zdjęcie Nike Performance Koszulka treningowa hyper crimson/ manget grey (619716)
Adidas Koszulka M31154 Lonsdale Koszulka Cobham 11... Nike Performance Koszulka t...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: