Sport.pl

Był mistrzem Polski, a teraz jest bliski transferu do Zawiszy

Aleksander Kwiek jest blisko związania się z bydgoskim klubem. Były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Górnika Zabrze byłby sporym wzmocnieniem Zawiszy.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

O możliwości pozyskania nowego pomocnika mówiło już w bydgoskim klubie od kilku dni. - Ma duże doświadczenie ekstraklasowe - mówił Łukasz Skrzyński, dyrektor sportowy Zawiszy. Nazwisko nowego gracza utrzymywane było jednak w tajemnicy. - Ma kilka propozycji z różnych klubów. Negocjacje nie są łatwe - dodawał Skrzyński. Nam udało się ustalić, że graczem, z którym negocjują bydgoszczanie jest Aleksander Kwiek. 32-letni piłkarz może grać zarówno na pozycji ofensywnego, jak i defensywnego pomocnika. To duży atut, bo Zawisza potrzebuje zawodników właśnie na środku pomocy. Kwiek ma za sobą bardzo bogatą ligową karierę. Zaczynał ją w Odrze Wodzisław Śląski. W sezonie 2004/2005 z Wisłą Kraków świętował tytuł mistrza Polski. Potem ze zmiennym szczęściem grał jeszcze m.in. w Jagiellonii Białystok, Górniku Zabrze i ostatnie dwa lata w Zagłębiu Lubin. W dwóch ostatnich klubach był podstawowym piłkarzem. Po zakończeniu ostatniego sezonu niespodziewanie rozstał się z Zagłębiem. Teraz negocjuje z Zawiszą. Rozmowy się jednak ciągle komplikują, bo Kwiek ma też ofertę z zagranicy.

Bydgoszczanie mają jednak nadzieję na pozytywne zakończenie sprawy. Ewentualne pozyskanie byłego piłkarza Zagłębia niemal zamknęłoby kadrę naszej drużyny. Niemal, bo w klubie ciągle czekają na napastnika.

Więcej o: