Na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw podium nie dla radomian

W ostatnim dniu mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce zawodnicy z regionu radomskiego mieli trzy szanse na medale tej prestiżowej imprezy. Do miejsc na podium naszym reprezentantom trochę jednak zabrakło.
W finałach konkurencji wystąpiły Martyna Mąkosa (RLTL ZTE Radom) - w biegu na 100 metrów przez płotki - oraz Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice w wyścigu na 3000 m. z przeszkodami. Obie lekkoatletki zajęły szóste miejsca. Mąkosa uzyskała najlepszy rezultat w tym sezonie, pokonując sprint przez płotki w czasie 14.26. Mistrzynią w tej konkurencji została Karolina Kołeczek z Wisły Sandomierz (12.92). Z kolei Woszczek trzykilometrowy dystans pokonała w 10 minut i 50 sekund. Złoty medal wywalczyła Katarzyna Kowalska (LKS Włocławek), która jako jedyna w stawce finalistek złamała barierę 10 minut (9:55.39).

Z kolei w finałowym konkursie pchnięcia kula wystąpił Dominik Witczak (ZTE). Kulomiot radomskiego klubu uplasował się na ósmym miejscu. W najlepszej próbie posłał kulę na odległość 18 metrów i 66 centymetrów. Zwyciężył Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa). Utytułowany reprezentant Polski uzyskał 20.80 m.

Przypomnijmy, że jedyny medal dla naszego regionu wywalczyła na stadionie w Krakowie Aneta Rydz, która zdobyła brąz w skoku wzwyż.