Lekkoatletyka. Trzy medale na koniec mistrzostw

Dwa srebrne krążki i jeden brązowy zdobyli reprezentanci Podlasia Białystok ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbywały się w Krakowie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Srebrny medal we wtorek zdobył Damian Czykier. Zawodnik Podlasia Białystok zajął drugie miejsce w finale biegu na 110 m pł. Czykier uzyskał czas 13,73 s, a wygrał Artur Noga (SKLA Sopot) z wynikiem 13,39 s.

Wicemistrzem Polski we wtorek został też Kamil Kryński (Podlasie), który był drugi na 200 m (20,91 - najlepszy wynik w sezonie). Najszybszy na tym dystansie był Karol Zalewski (OŚ AZS Poznań) - 20,47 s.

Na najniższym stopniu podium w konkursie rzutu dyskiem uplasowała się z kolei Daria Zabawska. Zawodniczka Podlasia posłała dysk na odległość 57,22 m. Wygrała Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) - 59,30 m.

Czwarty w skoku wzwyż był Piotr Milewski (Podlasie, 213 cm - najlepszy wynik w sezonie).

Szósta w konkursie skoku w dal była natomiast Karolina Markiewicz (Podlasie, 6,03 m), a trzynasta Ewa Korniluk (Podlasie, 5,77 m).

Na siódmym miejscu w rzucie młotem uplasowała się z kolei Sandra Malinowska (Podlasie, 56,29 m). Wygrała oczywiście Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) - 78,24 m.

W rywalizacji na 1500 metrów kobiet siódma była Paulina Mikiewicz (Podlasie, 4:21,46), a w zmaganiach mężczyzn dziesiąty Krzysztof Wasilewski (Podlasie, 3:53,17 - rekord życiowy).

W biegu na 3000 m z przeszkodami ósmy był Maciej Bielawiec (Podlasie, 9:14,43), a dziewiąty Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, 9:18,63).

Siódme miejsce wywalczyła natomiast sztafeta 4x400 m kobiet Podlasia (Monika Dmochowska, Paulina Mikiewicz, Paulina Kajewska, Karolina Łozowska) - 3:42,68. Siódma była też sztafeta 4x400 m mężczyzn białostockiego klubu (Mariusz Ambroziak, Krzysztof Wasilewski, Arkadiusz Margol, Kamil Żukowski) - 3:20,80.

Wtorek był ostatnim dniem mistrzostw Polski w Krakowie. Wcześniej przedstawiciele województwa podlaskiego zdobyli pięć medali. Złoto wywalczyła Kamila Lićwinko (skok wzwyż, Podlasie Białystok). Z kolei drugie miejsca zajęli: Marcin Jabłoński (400 m pł., Podlasie), Wojciech Nowicki (rzut młotem, Podlasie), sztafeta 4x100 m Bojar Białystok (Klaudia Konopko, Martyna Dąbrowska, Katarzyna Sokólska, Sylwia, Kasjanowicz), sztafeta 4x100 m Podlasia (Artur Wasilewski, Damian Czykier, Kamil Bijowski, Kamil Kryński).