AZS UMCS Optima zagra w Pucharze ETTU i będzie gospodarzem

Lublin ma bardzo bogate tradycje w tenisie stołowym. Zespoły z naszego regionu walczyły nie tylko o najwyższe trofea w kraju, ale rywalizowały także na arenie międzynarodowej. Po latach pucharowe zmagania na europejskich stołach wracają nad Bystrzycę za sprawą pingpongistek AZS UMCS Optimy.
Akademicki klub będzie organizatorem jednego z turniejów II rundy Pucharu ETTU. Beniaminek ekstraklasy został rozlosowany w grupie A i zmierzy się na tym etapie współzawodnictwa z belgijskim KTTS AFP Antwerpia, Vic Tenis Taula (Hiszpania) i ACS Dumbravita z Rumunii. Awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczą dwa najlepsze zespoły. W tej chwili trudno wskazać faworyta, ale wydaje się, że każdy z tych zespołów jest groźny. Impreza odbędzie się w dniach 10-11 października 2015 roku. W przypadku przejścia dalej następną rundę akademiczki rozegrają 21-21 listopada.

Warto przypomnieć, że przed laty w europejskich pucharach walczyły trzykrotne drużynowe mistrzynie Polski - tenisistki stołowe lubelskiego Motoru. Natomiast w 2011 roku w rozgrywkach Pucharu ETTU wystąpili pingpongiści Trefla Zamość i też byli gospodarzami turnieju - z tym, że I rundy. U siebie zamościanie spisali się znakomicie i zajęli pierwsze miejsce. Niestety w drugiej rundzie już tak dobrze nie było i zespół prowadzony wówczas przez trenera Kazimierza Wiszowatego nie zdołał awansować dalej. Wprawdzie podczas zmagań w Luksemburgu Trefl spisywał się całkiem przyzwoicie, ale zajął tam drugą lokatę, a do dalszych rozgrywek kwalifikował się tylko zwycięzca, a tym okazał się rosyjski Bars Kazań.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUMecze grupowe AZS UMCS Optimy - sobota 10 października: AZS UMCS Optima - KTTC AFP Antwerpia, godz. 14; AZS UMCS Optima - Vic Tenis Taula, godz. 19; niedziela: AZS UMCS Optima - ACS Dumbravita, godz. 10.

Skład pozostałych grup: B - turniej odbędzie się w hiszpańskim Linares: Budaorsi 2i SC (Węgry), USD Tennistavolo Zeus (Włochy), Tecnigen Linares (Hiszpania); grupa C - impreza zostanie rozegrana w Istambule: Istanbul BBSK (Turcja), CTT Balaguer-Villart Logistic (Hiszpania), YMCA Thessaloniki (Grecja), ASD Tennistavolo Norbello (Włochy); grupa C - gospodarz - Cajasur Priego: DT Rued (Luksemburg), GDCP Madalena (Portugalia), TT Vedrinamur (Belgia), Irun Leka Enea, Cajasur Priego TM (oba Hiszpania).