Cztery medale wioślarzy na mistrzostwach Polski juniorów

W weekend na poznańskiej Malcie odbyły się wioślarskie mistrzostwa Polski juniorów. W imprezie dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN Orlen nie mogło zabraknąć wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. W mistrzostwach wystartowało 13 zawodników PTW, w tym 10 uczniów SMS.
Z informacji PTW: "Spośród płockich osad najlepiej spisały się czwórki bez sternika, które zajęły w wyścigu finałowym pierwsze i drugie miejsce, potwierdzając absolutną dominację w Polsce w tej olimpijskiej konkurencji. Złoty medal wywalczyli Patryk Pełka, Damian Rutkowski, Marcin Krysiński oraz Mateusz Cywiński, zaś srebro - Michał Sobiecki, Bartek Donarski, Piotr Witkowski i Kuba Aleksandrowicz (KTW/SMS). Drugi złoty medal, a trzeci z kolei, wywalczyła czwórka ze sternikiem: Bartek Donarski, Piotr Witkowski, Michał Sobiecki i Mateusz Cywiński oraz sternik Henryk de Weerd.

Czwarty medal zdobyli Kuba Aleksandrowicz i Kuba Bartkowiak w dwójce bez sternika, którzy reprezentują Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, ale na co dzień są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych. Trenerami medalowych osad są Jerzy Podsędek i Bogdan Zalewski.

Zawodnicy nie kończą jeszcze sezonu. Bezpośrednio z mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów do najważniejszych imprez międzynarodowych: Marcin Krysiński do mistrzostw świata juniorów w Rio de Janeiro, gdzie wystartuje w składzie reprezentacyjnej czwórki podwójnej, zaś Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Mateusz Cywiński i Kuba Aleksandrowicz oraz sternik Henryk de Weerd wystartują u Coupe de la Jeunesse w węgierskim Szeged. Gratulujemy zdobytych medali i trzymamy kciuki za start w zawodach międzynarodowych".