Dwaj Czarnogórcy w Zawiszy Bydgoszcz. Podpisali kontrakty

Marko Banović i Blazo Igumanović podpisali umowy z bydgoskim Zawiszą. Mają pomóc I-ligowcowi w szybkim powrocie do ekstraklasy
Igumanović to lewy obrońca, dwukrotny reprezentant. Ostatni raz w zespole "Walecznych sokołów" zagrał w listopadzie 2013 roku. Czarnogóra pokonała San Marino 2:0. 29-latek w tym sezonie występował w eliminacjach Ligi Europy w barwach Mladosti Podgorica. Po wyeliminowaniu Neftczi Baku, w ubiegły czwartek Igumanović zagrał w wygranym 1:0 meczu z albańskim Kukësi. W rewanżu nie wystąpi, podpisał kontrakt z Zawiszą.

Wcześniej Blazo Igumanović występował w kilku klubach z ojczyzny (Sutjeska Niksic, Rudar Pljevlja i FK Zeta) oraz w Kazachstanie, gdzie w 2013 roku wystąpił w 9 meczach FC Astany.

Młodszy z dwójki Czarnogórców, 19-letni Marko Banović, to również defensor. Także grał w eliminacjach Ligi Europy, ale w innym zespole ze stolicy Czarnogóry - Buducnostu. Jego drużyna odpadła z łotewskim Spartakiem Jurmała. Banović to kapitan reprezentacji U-19.

Nowi piłkarze nie będą grać razem. Zgodnie z przepisami I ligi, na boisku może przebywać tylko jeden z zawodników spoza Unii Europejskiej. Zawisza cały czas poszukuje napastnika i defensywnego pomocnika.