Lekkoatletyka. Bez medali pierwszego dnia mistrzostw Polski

W niedzielę w Krakowie rozpoczęły się 91. lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Pierwszego dnia zmagań reprezentanci województwa podlaskiego nie zdobyli żadnego medalu

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Czwarte miejsce w rywalizacji na 100 metrów zajęła Katarzyna Sokólska. Zawodniczka Bojar Białystok w finale uzyskała czas 11,66 s - nowy rekord życiowy. Ósme miejsce zajęła natomiast Ewelina Popowska (Podlasie Białystok) - 11,85 s. W zmaganiach mężczyzn na 100 metrów piąty był Kamil Kryński. Sprinter Podlasia w finale uzyskał czas 10,44 s (najlepszy wynik w sezonie). Najlepszy wynik w sezonie uzyskał też Krzysztof Szalecki. Zawodnik Podlasia w konkursie rzutu oszczepem uplasował się na czwartej pozycji (73,75 m).

Z kolei Karolina Markiewicz (Podlasie) była szósta w trójskoku - 12,89 m (rekord życiowy). Ósmy wśród trójskoczków był natomiast Marcin Dudek (Podlasie, 14,82 m).

Do poniedziałkowych finałów awansowali natomiast: Paulina Mikiewicz (Podlasie, 800 metrów), Bartosz Dudek (Juvenia Białystok, 400 m pł), Marcin Jabłoński (Podlasie, 400 m pł).